Biblioteka otwiera kojny nabór na warsztaty literackie z Danielem Odiją. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt - mbp@biblioteka.lebork.pl lub 59 8622307.
Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy.
____________________________
Jeszcze w tym roku w naszej bibliotece będzie można brać udział w cyklicznych warsztatach literackich prowadzonych przez DANIELA ODIJĘ - pisarza, dziennikarza i m. in. jurora w Ogólopolskim Konkursie Literackim im. Mieczysława Stryjewskiego. Zaplanowaliśmy, że spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w soboty i będą bezpłatne. Zapisy w sekretariacie biblioteki, także drogą elektroniczną.
W programie m.in.
- obserwacja świata
- donosy na rzeczywistość
- obserwacja samego siebie
- chwytanie czasu
- ożywianie martwego
- zabawa w lapidarność
Czyli, jeżeli chcesz
- doskonalić warsztat
- otrzymać rzetelną ocenę swoich utworów
- poznać innych twórców
- zmotywować się do dalszej przygody z pisarstwem
to organizowane warsztaty są właśnie dla Ciebie !
HARMONOGRAM
15 października 2016 r. ,godz. 10.
26 listopada 2016 r. , godz. 10.
10 grudnia 2016 r. , godz. 10.
Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, dziennikarz. Mieszka w Słupsku. Autor zbioru opowiadań Szklana huta (2005) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Tartak znalazł się finale Nagrody NIKE 2004, był także nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Niech to nie będzie sen w roku 2009 był nominowany do Europejskiej Nagrody Literackiej. Kronika umarłych przez Poznańskie Towarzystwo Wydawców Książek została uznana za „Książkę zimy 2009/2010” i była nominowana do Nagrody NIKE 2011.
Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu „Sny o wolności” oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego „Basia z Podlasia”, który otrzymał pierwszą nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty 2011. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu” oraz antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński.