Tydzień w PRL-u

Grafika : Tydzień w PRL-u
Grafika : Tydzień w PRL-u
Grafika : Tydzień w PRL-u

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet!

Przez cały tydzień w bibliotece będzie można poczuć klimat PRL-u

GRY I ZABAWY Z DAWNYCH LAT  (Dział dla Dzieci i Klub Książki i Prasy): bierki, pchełki, warcaby, chińczyk, zośka, cymbergaj, kapsle, statki w wersji papierowej, państwa i miasta w wersji papierowej, gra w gumę, klasy, wojna - gra karciana

BAJKI Z RZUTNIKA ANIA (Dział dla Dzieci) codziennie o godz. 14.00

WINYLE: posłuchaj hitów z dawnych lat (Dział dla Dorosłych, Klub Książki i Prasy)

6 marca: STYLIZOWANA SESJA ZDJĘCIOWA: Zapraszamy w godz. 11.00 - 15.00 do holu biblioteki na wyjątkową sesję, w wykonaniu członków klubu fotograficznego, działającego przy bibliotece. Mile widziane stroje i dodatki z epoki.

8 marca, godz. 17.00, Klub biblioteki: SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM PRZYLIPIAKIEM, autorem książki "Zakupy w PRL-u. W kolejce po wszystko"

Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów? Jak w zimie przetrwać dwa dni w kolejce po kredens? Jak pachniały sklepy Baltony? Więcej kupowaliśmy książek czy wódki? Jak poprzez gramofon można było poznać przepis na pulpety? Który ze sklepów otwierano w asyście postaci z baśni Ali Baba i czterdziestu rozbójników? Jaki ciuch kosztował tyle, co połowa Syrenki? Gdzie można było usłyszeć: „czeńcz many”, a gdzie:  „E, cwany gapa, nie bądź pan taki specjalista z miodem w uszach, pan tu nie stał!”. Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w najnowszej książce Wojciecha Przylipiaka „Zakupy w PRL. W kolejce po wszystko”.

Wojciech Przylipiak – dziennikarz, kolekcjoner zabawek z PRL-u, pamiątek, komputerów i elektroniki sprzed lat. Ich historie opisuje na swoim blogu BufetPRL.com. Był redaktorem dodatku "Kultura" do "Dziennika Gazety Prawnej", dziennikarzem magazynu "Esquire", PAP. W 2020 roku w wydawnictwie Muza ukazała się jego książka „Czas wolny w PRL”. Rok później „Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.”.

Spodziewamy się długich kolejek i książek spod lady :) 

 

 

 

Zobacz także:

Gra literacka dla młodzieży i dorosłych

Gra literacka dla młodzieży i dorosłych

Poznaj laureatów V edycji konkursu „Mała forma poetycka. Obudź fraszkę”
Biblioteka Go, trzecia edycja projektu

Biblioteka Go, trzecia edycja projektu

Zobacz listę laureatów II etapu projektu BibliotekaGo!
Biblioteka nieczynna

Biblioteka nieczynna

2 września (sobota) biblioteka nieczynna