Planetarium

Mamy dla Was coś specjalnego na wakacje. Mobilne Planetarium to wyjątkowe miejsce, w którym, każdy może eksplorować odległe zakątki Wszechświata dzięki specjalnym pokazom astronomicznym. Opowiadają one o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Podczas projekcji uczestnicy mogą wziąć udział w prawdziwej kosmicznej wyprawie: zobaczyć układ gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia. Projekcje wyświetlane są na kopule ponad głowami widzów.

Aby wziąć udział w planetarium należy pobrać z Działu dla Dzieci i Młodzieży bezpłatny bilet na wybraną godzinę. Ilość miejsc ograniczona! Nie rezerwujemy biletów!

Miejsce: ul. Staromiejska przy Letniej Czytelni (były bank PKO)
Godziny pokazów:
10.00
10.40
11.20
12.00
12.40
13.20
14.00
14.40
15.20

Grafika 1: Planetarium

Zobacz także:

Konkurs fotograficzny "Jak z okładki" JEDZENIE x NAMIĘTNOŚĆ

Konkurs fotograficzny "Jak z okładki" JEDZENIE x NAMIĘTNOŚĆ

Poznajcie laureatów konkursu. Nagrodzone prace można oglądać w holu biblioteki. Zapraszamy.
Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

"Chłopak, który chciał zacząć od nowa" Kirsty Moseley to pierwsza część historii Ellie i Jamiego. Niniejsza publikacja jest...
Odjazdowy bibliotekarz

Odjazdowy bibliotekarz

Startujemy 8 czerwca, ale zapisywać można się już teraz . Proszę zabrać ze sobą coś pomarańczowego,dobry humor i rower :)
Kolorowe Podwórka

Kolorowe Podwórka

Akcja Kolorowe Podwórka pod hasłem Mamo, tato zabierz mnie do biblioteki. Zapraszamy na plac Pokoju 7 i 8 maja od 10.00 do 14.00. Jest to...