"Poezja poszła w las..." - spotkanie z Małgorzatą Borzeszkowską

Grafika : "Poezja poszła w las" - spotkanie z Małgorzatą Borzeszkowską

Zapraszamy 3 listopada, o godz. 18.00 do klubu biblioteki. Tematem spotkania będzie najnowszy tomik poetycki "Las Schrödingera" autorstwa naszej lokalnej poetki Małgorzaty Borzeszkowskiej, zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. 

Małgorzata Borzeszkowska – nauczycielka historii i języka angielskiego. Pochodzi z Gdańska, mieszka w Lęborku oraz Wejherowie. Miłośniczka Kaszub i pieszych wędrówek. Wiersze pisze od ponad dwudziestu lat. Była nagradzana na wielu konkursach m.in. im. M. Stryjewskiego w Lęborku, w Turnieju Poetyckim Bieszczadzkie Dusioły, konkursach im. Anny German w Zielonej Górze, im. M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej w Katowicach czy im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. W 2008 roku ukazał się debiutancki tomik poezji autorki pt. U bramy” a w 2019 drugi pt. „Wpisani w pejzaż”. Za kolejny tomik wierszy „Z pogranicza ciszy i światła” Małgorzata Borzeszkowska otrzymała w 2021 roku, nagrodę w konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej. 

Zobacz także:

Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych

Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych

Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych. 24 marca o godz. 11:00.
Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece

Testuj gry do turnieju planszówek codziennie po zakończonych zajęciach!
Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Anna Janko "Dziewczyna z zapałkami". Zapraszamy
Wieczór muzyczny

Wieczór muzyczny

"Dwie stegnë" [Dwie ścieżki] - wieczór muzyczny Weroniki Pryczkowskiej. Piosenki w językach kaszubskim i polskim. Zapraszamy do klubu