Konkurs pięknego czytania prozy Czesława Janczarskiego oraz konkurs plastyczny

Świętujemy 105 rocznicę urodzin Czesława Janczarskiego.

Zachęcamy wszystkie kreatywne i utalentowane dzieci z klas drugich lęborskich szkół podstawowych, do udziału w konkursie plastyczno–literackim poświęconym Czesławowi Janczarskiemu i misiowi Uszatkowi. Wystarczy wykonać pracę plastyczną na temat  „Wyruszam w krainę marzeń i przygód z misiem Uszatkiem” i/lub wziąć udział w części konkursu pięknego czytania krótkich opowiadań  Czesława Janczarskiego. Szczegóły w regulaminie konkursu.

4 listopada odbył się finał konkursu plastycznego i konkursu pięknego czytania prozy Czesława Janczarskiego Wyruszam w krainę marzeń i przygód z misiem Uszatkiem. Komisja powołana przez bibliotekę wybrała wśród nadesłanych 63 prac najciekawsze dzieła, obrazujące przygody naszego najsławniejszego polskiego misia. 11 prac odrzucono, gdyż nie spełniały kryteriów ujętych w regulaminie.

Dziś najlepiej czytające dzieci zgłoszone do konkursu przez wychowawców, prezentowały swoje umiejętności przed małą publicznością i komisją. Oceniano głównie płynność, intonację i bezbłędność. Jednym z celów tego konkursu jest popularyzacja starannej, głośnej lektury, rozumianej także jako jeden z możliwych sposobów wyrażania emocji związanych z tekstem. W ramach konkursowej prezentacji uczestnicy byli zobowiązani do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Dzieci reprezentowały wysoki poziom. Zgłosiło się 23 uczestników.

Laureaci części plastycznej:

I miejsce Lena Konkol SP 8

II miejsce Marcelina Maćkowiak SP 8

III miejsce Zuzanna Klein SP 5

Wyróżnienie Martyna Pietrzyk SP 8

Wyróżnienie Gabriela Dąbrowska SP 8

Wyróżnienie Lena Sabat SP 8

Laureaci konkursu pięknego czytania:

I miejsce Alicja Dasiuk SP 8

II miejsce Igor Szumiński SP 8

III miejsce Amelia Duda SP 8

Wyróżnienie Maria Częstkowska SP 4

Wyróżnienie Sonia Lewandowska SP 8

Wyróżnienie Kajetan Stawski SP 8

Dziękujemy za zaangażowanie, dobrą atmosferę i miłe chwile spędzone na spotkaniu z literacką postacią misia Uszatka.

Zobacz też fotorelacje: http://www.biblioteka.lebork.pl/fotorelacje/final-konkursu-pieknego-czytania-i-konkursu-plastycznego-wyruszam-w-kraine-marzen-i-przygod-z-misiem-uszatkiem/

Grafika 1: Konkurs pięknego czytania prozy Czesława Janczarskiego  oraz konkurs plastyczny