Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

Utworzono: 28-04-2022
Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem grafika

I do nas zawitała Pomorska Wiosna Literacka. 28 kwietnia 2022 r.  będziemy gościć znanego autora lektur szkolnych MARCINA PAŁASZA.  W spotkaniach wezmą udział dzieci ze szkół uczestniczących w akcji czytelniczej "Biblioteka GO. Błękitny szlak"  - Zespół Szkół w Łebieniu oraz Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lęborku.

Marcin Pałasz jest autorem lektury szkolnej "Sposób na Elfa". O sobie mówi: "z zawodu pisarz i optymista", a motto jego pracy brzmi "Słowa niosą uśmiech". W twórczości porusza jednak ważkie tematy: ochrona środowiska, walka z własnymi lękami, tolerancja. Kocha zwierzęta, uwielbia dobrą herbatę, jeszcze bardziej książki oraz wiśnie w czekoladzie.

Partnerem działania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku.

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.