70 lat z LKS Pogoń Lębork

autor: Ryszard Górny
Lębork: Miejska Biblioteka Publiczna, 2018. - 118 s., fot; opr. miękka
ISBN 978-83-60731-25-3
Książka w zbiorach biblioteki.

Książka Ryszarda Górnego, byłego piłkarza, trenera i prezesa Pogoni Lębork, to próba zebrania najważniejszych faktów z dziejów lęborskiego klubu spisana przez pryzmat osobistych doświadczeń autora. Zawiera wiele cennych i unikatowych informacji o wszystkich sekcjach klubu. Oprócz znanych i funkcjonujących do tej pory sekcji piłki nożnej, tenisa stołowego czy koszykówki znalazło się wiele miejsca na sukcesy siatkarzy oraz sporo mało znanych informacji o bokserach czy brydżystach spod szyldu Pogoni Lębork..
W publikacji znajdziemy wiele historycznych zdjęć niedostępnych nigdzie indziej, takich jak uwiecznione spotkanie piłkarskie POGONI Lębork z drużyną wojsk radzieckich w 1950 roku.