Tratwą po Rio Madidi - Boliwia

Utworzono: 27-06-2019

Spotkanie podróżnicze z Marcinem Stenclem

27 czerwca 2019 r. 

Godz. 18.00

Klub biblioteki

 

Tratwą po Rio Madidi.

Opowieść o ponad trzytygodniowej wyprawie do Parku Narodowego Madidi w Boliwii – jednego z najbardziej bioróżnorodnych miejsc na ziemi. W jej trakcie prelegentowi wraz z przyjacielem udało się dotrzeć do rzeki Madidi, zbudować tratwę i spłynąć ponad 250 km. Wśród zwierząt, które wdzieli i sfotografowali znalazły się m.in. endemiczne małpy Golden Palace, jadowite płaszczki oraz jaguar.

Marcin Stencel - spędził w sumie kilka lat w podróży, odwiedzając ponad pięćdziesiąt krajów. W ramach podróży poślubnej przez ponad rok włóczył się z żoną Kariną po Ameryce Południowej. Gdy w 2012 roku pojawił się syn Antoś, postanowili nie porzucać swojej pasji i razem z synem odwiedzili m.in. Gruzję, Armenię, Kirgistan oraz Kazachstan. W 2016 roku do rodzinnego podróżniczego zespołu dołączyła córka Nadzieja, która zdążyła odwiedzić już Iran, Izrael, Egipt i Indonezję. Prowadzą bloga www.backpackersfamily.com oraz organizują Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze "Wyjdź w Świat" - www.warsztatypodroznicze.pl.  

Tratwą po Rio Madidi - Boliwia grafika

Zobacz także:

Daj przepis!

Daj przepis!

Pierniczki i inne słodkości... Weź ulotkę i piecz!
Ranking bibliotek

Ranking bibliotek

Drugie miejsce w województwie, a 33 w całym kraju to miejsca lęborskiej biblioteki w rankingu przeprowadzonym przez Instytut Książki i...
Letnia czytelnia

Letnia czytelnia

Spotkajmy się pod lipą! W każdy wakacyjny czwartek na ul. Staromiejskiej. Godz. 10-16. I jeszcze bonus - 2 września - dodatkowe spotkanie.