Spotkanie z Anną Koprowską-Głowacką

Utworzono: 13-05-2022
Spotkanie z Anną Koprowską-Głowacką grafika

Podczas tygodnia bibliotek nie może zabraknąć spotkań z literaturą i pisarzami. 13 maja 2022 r. zabierzemy dzieci ze szkół uczestniczących w organizowanej przez naszą bibliotekę akcji czytelniczej "Biblioteka GO. Błękitny szlak" w podróż po opowieściach z naszego regionu.  Z mapą Błękitnej Krainy odwiedzimy Szkoły Podstawowe Nr 4 i Nr 5 w Lęborku.

A gościem będzie Anna Koprowska-Głowacka - pisarka i kolekcjonerka pomorskich baśni i legend, która zabierze dzieci w podróż do krainy legend, a przede wszystkim zachęci do poszukiwania opowieści i historii o swoim mieście. W jej książkach pojawiają się znane i mniej znane postaci z podań ludowych: wiła z jez. Lubowidzkiego, król Kaszub, syrena, córka Bałtyku, biała Dama z Białogardy i wiele, wiele innych. 

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz także:

"Dom na wyrębach" Stefan Darda

"Dom na wyrębach" Stefan Darda

Nawiedzony dom, mroczna sceneria, dziwny sąsiad, duchy i legendy – to wszystko już było, jednak w tej książce możemy odkryć to na nowo...
"Pan Mruczek i mysia rodzina" Danuta Parlak

"Pan Mruczek i mysia rodzina" Danuta Parlak

Książka godna polecenia nie tylko pod względem pomysłowych historii, ale także ze względu na oryginalne ilustracje.
Mała Książka - Wielki Człowiek

Mała Książka - Wielki Człowiek

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”...