Spotkanie z Anną Koprowską-Głowacką

Utworzono: 13-05-2022
Spotkanie z Anną Koprowską-Głowacką grafika

Podczas tygodnia bibliotek nie może zabraknąć spotkań z literaturą i pisarzami. 13 maja 2022 r. zabierzemy dzieci ze szkół uczestniczących w organizowanej przez naszą bibliotekę akcji czytelniczej "Biblioteka GO. Błękitny szlak" w podróż po opowieściach z naszego regionu.  Z mapą Błękitnej Krainy odwiedzimy Szkoły Podstawowe Nr 4 i Nr 5 w Lęborku.

A gościem będzie Anna Koprowska-Głowacka - pisarka i kolekcjonerka pomorskich baśni i legend, która zabierze dzieci w podróż do krainy legend, a przede wszystkim zachęci do poszukiwania opowieści i historii o swoim mieście. W jej książkach pojawiają się znane i mniej znane postaci z podań ludowych: wiła z jez. Lubowidzkiego, król Kaszub, syrena, córka Bałtyku, biała Dama z Białogardy i wiele, wiele innych.

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.