Spotkanie dla dzieci z Jolantą Nitkowską-Węglarz

Początek roku szkolnego z legendami. 6 września do Szkoły Podstawowej Nr 4 i Nr 3 w Lęborku zawita pisarka ze Słupska Jolanta Nitkowska-Węglarz. Podążając "Błękitnym szlakiem" prezentujemy dzieciom twórców, ich twórczość oraz legendy związane z różnymi regionami.

Jolanta Nitkowska-Węglarz - dziennikarka, publicystka, autorka książek popularyzujących historię Pomorza oraz baśni, urodzona w Słupsku.  Ma na swoim koncie 25 wydanych drukiem książki, w tym 6 zbiorów baśni  pomorskich. Jej książki  zawierające pomorskie baśnie i legendy są obowiązkowymi lekturami szkolnymi w licznych szkołach regionu słupskiego. Pozycje te stały się inspiracją do kilkudziesięciu spektakli amatorskich teatrów  oraz do nagrań baśni dla osób niewidomych.

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Grafika 1: Spotkanie dla dzieci z Jolantą Nitkowską-Węglarz