BIBLIOTEKA CIĄGLE W GRZE - turniej gry w chińczyka.

Podczas wakacyjnego spotkania Klubu Gier Planszowych Dział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował turniej gry w chińczyka. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy biorący udział byli w różnym przedziale wiekowym  co sprawiło, że spotkanie odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze. Łącznie w turnieju wzięło udział 16 osób. Turniej rozegrany został na planszach przygotowanych przez osoby, które na początku marca wzięły udział w konkursie plastycznym „Od Kopernika do chińczyka” organizowanego przez bibliotekę miejską. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie gry planszowej tematycznie związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego naukową teorią, planetami, kosmosem. Kiedy już wszyscy zajęli  miejsca nastąpiło krótkie przywitanie oraz zapoznanie z szczegółowymi zasadami. Sama gra było dobrą zabawą, ale z pewnością w niektórych sytuacjach dostarczyła dużo silnych emocji. Zaskoczeniem okazało się, że do rundy finałowej dostały się same dziewczynki. Zwyciężyła Kalina Gołębiewska, która otrzymała nagrodę główną w postaci gry planszowej "Cortex" - Wyzwania"oraz puchar i tytuł Mistrza Planszy gry w chińczyka. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy  miłośników  gier planszowych na kolejne spotkania podczas Klubu Gier Planszowych.
Zobacz poniżej fotorelacje z turnieju:

....................................................................................................................................................................

Stara Hinduska gra przez Indie i Amerykę trafiła do Europy i w końcu do Polski. Co roku w Niemczech od sierpnia 2010 roku odbywają się mistrzostwa świata.
W ten szczególny miesiąc zapraszamy Was na małe mistrzostwa do biblioteki miejskiej w Lęborku. Będziecie mogli zmierzyć się w grze, która jest każdemu znana. Plansza, kostka, pionki - jednym słowem: Chińczyk. Do rozgrywek wykorzystamy plansze wykonane przez uczestników konkursu plastycznego OD KOPERNIKA DO CHIŃCZYKA, który odbył się w marcu tego roku.
Turniej gry w chińczyka  już 23 sierpnia o godz. 14.00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
Zaproś swoich najbliższych i przyjaciół do wspólnej zabawy.Do wygrania gry planszowe m.in. chińczyk, a nagrodą główną będzie kultowa gra Cortex .Wyzwania doskonała gra familijna, która sprawdzi się też na imprezach, spotkaniach, czy w podróży.

Wstęp wolny!
Przyjdź! Zagraj! Wygraj!

Grafika 1: BIBLIOTEKA CIĄGLE W GRZE - turniej gry w chińczyka.