Sport w Lęborku

Zapraszamy 15 września 2022 r. o godz. 18.00 do klubu biblioteki na wykład  "Sport jako antidotum. Lata 50. i 60. w Lęborku". Ludzi i miejsca związane z lęborskim sportem  przypomni dr Bogdan Libich, lęborczanin i historyk, który pieczołowicie gromadzi i popularyzuje wiedzę o „małej ojczyźnie”. Podczas spotkania będzie można usłyszeć o pierwszych klubach, najważniejszych arenach  zmagań sportowych, popularnych dyscyplinach i atmosferze towarzyszącej rozgrywkom sportowym.
Pojawią się także nazwiska mieszkańców, którzy tworzyli lęborski sport, pierwszych idoli – piłkarskich, bokserskich… 
Serdecznie zapraszamy. 

Bogdan Libich jest współautorem „Dziejów Lęborka” pod red J.Borzyszkowskiego i autorem wielu artykułów m. in. o lęborskim sporcie w czasach stalinizmu. Kibic, który od lat śledzi losy lęborskiego sportu. Kontynuuje rodzinną tradycję, ojciec Józef także spisywał sportowe fakty. Józef Libich był także kultową postacią lęborskiego boksu w latach 50. Bez niego wydawało się niemożliwe rozegranie walki na ringu. Wśród sympatyków boksu utrwalił się w pamięci jako obsługujący przy stoliku sędziowskim gong i wywołujący zawodników słowami „ring wolny I, II lub III starcie”.

Spotkanie w cyklu #lęborskie czwartki odbywa się w ramach projektu „Kultowe miejsca Lęborka” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Grafika 1: Sport w Lęborku
Grafika 1: Sport w Lęborku

Zobacz także:

Łasuch biblioteczny 2021 r.

Łasuch biblioteczny 2021 r.

Znamy już wyniki konkursu
Ankieta dla młodzieży - wyniki

Ankieta dla młodzieży - wyniki

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam pomóc i wypełnić ankietę. zaglądajcie na naszą stronę i facebooka - będziemy starali się...
DKK 10+

DKK 10+

Następne spotkanie 25 września 2021 r. godz. 12:00 w bibliotece na II piętrze. Mamy nadzieję, że Wy też już nie możecie...
Odjazdowy bibliotekarz

Odjazdowy bibliotekarz

Startujemy 8 czerwca, ale zapisywać można się już teraz . Proszę zabrać ze sobą coś pomarańczowego,dobry humor i rower :)