Warsztaty i spotkanie z Anną Gliszczyńską

W ramach projektu "Kolorowe przygody z kaszubską książką/Farwné przigòdë z kaszëbską książką”

Grafika : Warsztaty i spotkanie z Anną Gliszczyńską

14 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Farwné przigòdë z kaszëbską ksążką / Kolorowe przygody z kaszubską książką”. Tym razem do udziału zaprosiliśmy uczniów ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku oraz pisarkę kaszubską Annę Gliszczyńską, autorkę serii książeczek o Byciu (np.: „Bëtk herbu kasztan”, „Bëtk na zómkù w Bëtowie”, „Bëtk w mòdri krôjnie”).

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały ilustracje na bawełnianych torbach, na których pojawiły się takie motywy jak tytułowy Bycio (Bëtk), wiewiórka Ania (wieszczówka Ana), Duch Zamku (Dëch Zómkù) lub Matka Natura (Nënka Roda).

Następnie, z kolorowymi torbami i pięknymi ilustracjami, młodzi czytelnicy udali się na spotkanie autorskie z Anną Gliszczyńską. Była to okazja, by porozmawiać z pisarką o przygodach kasztanowego chłopca i otrzymać autograf z osobistą dedykacją w języku kaszubskim.

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego