Projekt Drzewo

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza lęborczan do wspólnego działania. Proponuje sięgnąć po szydełko lub druty i wydziergać elementy na kolejne drzewo, które zostanie ozdobione w przestrzeni miejskiej w myśl nowego trendu artystycznego Yarnbombing.
Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej najczęściej drzew, kamieni, itp. ręcznie wykonanymi dzianinami.
Można dziergać w domu lub w bibliotece na spotkaniach klubu rękodzieła w każdy piątek o godz. 17.00 w klubie biblioteki (piwnica, wejście od podwórka)
Co trzeba zrobić aby wziąć udział w akcji:
- wykonać przynajmniej jeden element na szydełku lub drutach; polecamy szczególnie „kwadracik babuni”, wielkość 14 x 14.
- gotowe elementy (ilość nieograniczona) należy do 6 maja 2022 r. przynieść do biblioteki lub wrzucić do trezora znajdującego się przy wejściu. Do prac można dołączyć swoje dane osobowe i numer telefonu, jeżeli informacja o udziale ma pojawić się w mediach biblioteki.
- jeżeli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, a posiada niepotrzebną włóczkę może dostarczyć do biblioteki (także do trezora)
- chętnym osobom biblioteka zapewni również włóczkę i/lub nauczy szydełkować podczas spotkań klubu rękodzieła
Kontakt: Aleksandra Werenczuk-Hinc T: 59 86 22 307,
E: ko@biblioteka.lebork.pl 

Grafika 1: Projekt Drzewo
Grafika 1: Projekt Drzewo

Zobacz także:

"Zapałka na zakręcie" Krystyna Siesicka

"Zapałka na zakręcie" Krystyna Siesicka

To piękna powieść o pierwszej miłości, o poświęceniu i odwadze.
"Szkoła żon" Magdalena Witkiewicz

"Szkoła żon" Magdalena Witkiewicz

Zamiast Grey’a polecamy… naszą rodzimą pisarkę.
Planetarium

Planetarium

Mamy dla Was coś specjalnego na wakacje. Mobilne Planetarium to wyjątkowe miejsce, w którym, każdy może eksplorować odległe zakątki Wszechświata...
"Fangirl" Rainbow Rowell

"Fangirl" Rainbow Rowell

To wspaniała powieść o dojrzewaniu, o sile prawdziwej przyjaźni a także miłości… czyta się ją szybko i nie można przestać o niej...