Projekt Drzewo

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza lęborczan do wspólnego działania. Proponuje sięgnąć po szydełko lub druty i wydziergać elementy na kolejne drzewo, które zostanie ozdobione w przestrzeni miejskiej w myśl nowego trendu artystycznego Yarnbombing.
Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej najczęściej drzew, kamieni, itp. ręcznie wykonanymi dzianinami.
Można dziergać w domu lub w bibliotece na spotkaniach klubu rękodzieła w każdy piątek o godz. 17.00 w klubie biblioteki (piwnica, wejście od podwórka)
Co trzeba zrobić aby wziąć udział w akcji:
- wykonać przynajmniej jeden element na szydełku lub drutach; polecamy szczególnie „kwadracik babuni”, wielkość 14 x 14.
- gotowe elementy (ilość nieograniczona) należy do 6 maja 2022 r. przynieść do biblioteki lub wrzucić do trezora znajdującego się przy wejściu. Do prac można dołączyć swoje dane osobowe i numer telefonu, jeżeli informacja o udziale ma pojawić się w mediach biblioteki.
- jeżeli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, a posiada niepotrzebną włóczkę może dostarczyć do biblioteki (także do trezora)
- chętnym osobom biblioteka zapewni również włóczkę i/lub nauczy szydełkować podczas spotkań klubu rękodzieła
Kontakt: Aleksandra Werenczuk-Hinc T: 59 86 22 307,
E: ko@biblioteka.lebork.pl 

Grafika 1: Projekt Drzewo
Grafika 1: Projekt Drzewo

Zobacz także:

Fabryka Wyobraźni

Fabryka Wyobraźni

Podczas spotkania będziemy tworzyć eko torby. Warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Budowanie i projektowanie robotów

Budowanie i projektowanie robotów

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w warsztatach programowania i konstruowania robotów.