Pasowanie na czytelnika połączone z Akcją Cała Polska Czyta Dzieciom

W magicznym miejscu biblioteki – Smoczej Jamie mogliśmy gościć najmłodszych przyjaciół książki. Odwiedziły nas dzieci, których opiekunami w przedszkolu są Panie prowadzące punkty biblioteczne, czyli małe wypożyczanie książek w przedszkolach. W spotkaniu uczestniczyły też dzieci z Poranków.  Na naszych czytelników czekali również mili goście, którzy zapoznali nas ze swoimi ciekawymi zawodami. Magiczny wtorek rozpoczęliśmy spotkaniem z Kanałem 6 – regionalnym programem telewizyjnym. Panie przeniosły nas w świat  dziennikarstwa, w którym pokazały dzieciom jak wygląda ich praca z bliska. Chętne osoby miały możliwość wejścia w rolę dziennikarza, rozmówcy i operatora kamery. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania z książki „Lola dziennikarką” Isabeli Abedi i chętnie zadawały pytania pani Korneli.
Kolejną niespodzianką dla dzieci byli goście z lęborskiego Farm Frites, którzy zaciekawili nas swoją opowieścią o ziemniakach, skąd się biorą i do czego służą. Historia ta została pięknie podsumowana i opowiedziana na podstawie książki pt.” Król Ziemniak”.  Podczas spotkania duże wrażenie na dzieciach zrobił Pan Frytka.
Zakończeniem spotkań było uroczyste pasowanie dzieci na czytelnika przy pomocy mikrofonu lub książeczki  z uściśnięciem ręki Pana Ziemniaka.
Dziękujemy za wspólne wrażenia i miłą atmosferę, a wszystkim dzieciom życzymy dużo słońca w zbliżającym się Dniu Dziecka.

Grafika 1: Pasowanie na czytelnika połączone z Akcją Cała Polska Czyta Dzieciom