Konkurs fotograficzny "Jak z okładki"

Beata Mrozewska / „1001 filmów które musisz zobaczyć"
Danuta Naczk / „Ania z Zielonego Wzgórza”
Beata Mrozewska / „Godziny”
Magdalena Lorek / "Uznani za zmarłych"
Malwina Deneka-Lubińska / „Stary człowiek i morze
Reiner Mattar / „The Dark Country ”
Urszula Walburg / „Czuła przewodniczka”
Malwina Deneka-Lubińska / „Alicja z Krainy czarów”
Grafika : Konkurs fotograficzny "Jak z okładki"

Konkurs fotograficzny „Jak z okładki”

organizator konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

kurator wystawy: Aleksandra Werenczuk-Hinc

jury: szef LKF Marek Drzewiecki, fotograf z LKF Marcin Staszewski, grafik Paulina Raszeja, dyrektor biblioteki Zofia Biskupska-Lisiecka

Wstawa jest dostępna w Wieży Ciśnień do 29 maja, później zagości w starostwie. Zapraszamy do oglądania!

Założeniem konkursu było wykonanie zdjęć inspirowanych okładką dowolnej książki, bezpośrednio albo w artystyczny sposób bądź nawiązujących do treści i tematyki wybranej książki.

Zwycięzcy konkursu, którzy otrzymali nagrodę główną:

Malwina Deneka-Lubińska, fotografie do książek Lewisa Carrolla „Alicja z Krainy czarów” i Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze” / modelka Emilia Krupska / model Andrzej Pirch

Beata Mrozewska, fotografie do książek Michaela Cunninghama „Godziny” i Schneider Steven Jay „1001 filmów które musisz zobaczyć ” / modelka i makijażystka Małgorzata Bulman

Danuta Naczk, fotografia do książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” / modelka Maria Naczk

Urszula Walburg, fotografia do książki Natalii de Barabaro „Czuła przewodniczka”

Reiner Mattar, fotografia do książki Dennisa Etchisona „The Dark Country ”

Magdalena Lorek, fotografia do książki Grahama Mastertona „Uznani za zmarłych” / modelka Martyna Lorek

Celem konkursu jest upowszechnianie literatury w niekonwencjonalny sposób. Konkurs jest kontynuacją wystawy „Jak z okładki”, gdzie w role modelek wcieliły się bibliotekarki. Za pomocą fotografii można wyrazić wiele, odtworzyć klimat epoki, nawiązać do tematyki, tytułu czy okładki książki

Zachęcamy do udziału pasjonatów fotografii i książek, amatorów fotografii, profesjonalnych fotografów, kluby fotograficzne, bez ograniczeń wiekowych.

Regulamin konkursu fotograficznego „Jak z okładki”

1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

2. Konkurs jest adresowany do osób z powiatu lęborskiego oraz związanych z ziemią lęborską i nie ma ograniczeń wiekowych.

3. Na konkurs należy nadsyłać zdjęcia inspirowane okładką dowolnej książki, bezpośrednio albo w artystyczny sposób. Liczy się kreatywność i ciekawe zaprezentowanie tematu okładki. Fotografie mogą prezentować zdarzenia, miejsca, ludzi, twarze, itp.

4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia.

5. Wymogi techniczne dotyczące zgłaszanych prac:
    - format: jpg, tiff,
    - jakość pozwalająca na wydruk zdjęcia w formacie co najmniej A3,
    - rozmiar pliku nieprzekraczający 10 MB,
    - dłuższy bok zdjęcia w przedziale 3000-5000 pixeli,
    - nazwa pliku musi zawierać imię i nazwisko autora,
    - dopuszcza się stosowanie fotomontaży i obróbkę w programach graficznych.

6. Prace należy nadesłać w formie elektronicznej do 22 kwietnia 2022 r. na adres mbp.lebork.konkursy@gmail.com wraz ze skanem podpisanego formularza zgłoszeniowego, bądź dostarczyć do sekretariatu biblioteki (dostępny poniżej)

7. Prace dostarczone po terminie lub niespełniające regulaminowych wymogów nie wezmą udziału w konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o niskiej jakości technicznej oraz naruszających prawa osób trzecich.

8. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednak bez ich podania uczestnik nie ma możliwości wzięcia udziału w konkursie.

9. Powołane przez organizatora jury wyłoni zwycięskie prace, które zostaną zaprezentowane w formie wystawy. O ilości nagrodzonych prac, przyznanych nagrodach i formie ich wyeksponowania decydują organizatorzy konkursu.

10. O zakwalifikowaniu prac na wystawę laureaci zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną, bądź telefonicznie.

11. Ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy odbędzie się 19 maja w Wieży Ciśnień w Lęborku.

12. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo skrócenia lub przedłużenia czasu trwania konkursu, zmiany terminu rozstrzygnięcia konkursu bądź odwołania konkursu.