Wystawa prac uczestników warsztatów kaligrafii

Od października do grudnia odbywały się zajęcia kaligrafii. Uczestniczyły w nich dzieci, młodzież i dorośli, a ze względu na dużą liczbę chętnych utworzyliśmy dwie grupy. W tajniki sztuki pisania wprowadzała Ewa Lendzion. Uczestnicy poznawali różne style, uczyli się cierpilwości i precyzji. Efektem warsztatów jest wystawa prac, która pokazuje, że kaligrafia to prawdziwa sztuka.

"Kaligrafia była sztuką, w którą angażowało się całe ciało; czynnością, w trakcie której pędzelek i ramię musiały tworzyć niepodzielną całość; tańcem, w którym nierozwiązalnym węzłem połączone były ze sobą wszystkie elementy: atrament, papier, pędzelek, ręka, nadgarstek, ramię, tors, głowa, umysł, dusza, próżnia i... pełnia! To niemal jak sztuka wojenna - wymaga ogromnej samokontroli i jest zarezerwowana dla ludzi wykształconych, rycerzy pędzla."

José Frèches (z książki Imperium Łez I: Wojna opiumowa)

Grafika 1: Wystawa prac uczestników warsztatów kaligrafii