Wystawa "Monochromatyczna architektura"

Grafika : Wystawa "Monochromatyczna architektura"

Zapraszamy na wystawę fotografii Pana Wojciecha Kowalskiego "Monochromatyczna architektura", która zagościła na ścianach I piętra przy wejściu do Klubu Prasy i Książki.

Wojciech Kowalski - fotograf portrecista, miłośnik architektury. Z fotografią związany od 20 lat. Członek Stowarzyszenia Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej "Art Fokus 13". Jego fotografie są próbą pokazania piękna, być może czasem bardzo subtelnego, subiektywnie postrzeganego. W fotografii architektonicznej nie ogranicza się do monotematycznej formy wypowiedzi. Interesuje go architektura miejska i zarazem architektura wsi. Efektem jego prac jest fotografia reporterska, innym razem ukazuje przyrodę, a następnie przechodzi do industrialu i architektury.

Wystawa zdjęć ma na celu ukazanie architektury dawnej i współczesnej. Widzianej inaczej, w czarno - białej odsłonie.

Miejsca ukazane na fotografiach to:

- Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach

- Sea Towers w Gdyni