Spotkanie autorskie z Tiną Oziewicz

Grafika : Spotkanie autorskie z Tiną Oziewicz

11 października odwiedzimy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 7 i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Azymut w Mostach.

Spotkania będą pełne emocji i twórczej energii za sprawą wspaniałego gościa Tiny Oziewicz.

Tina Oziewicz: autorka książek dla dzieci, literaturoznawczyni i tłumaczka. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej książki wielokrotnie były nominowane do konkursów literackich. Najwięcej nagród zdobyła książka "Co robią uczucia?", m.in. otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2020 polskiej sekcji IBBY. W październiku ukaże się kontynuacja bestsellerowej książki "Co lubią uczucia". W tej książce poznacie prywatne życie uczuć i innych stworzeń, które żyją w każdym z nas. Jak mieszkają? Z kim się przyjaźnią? Czego się obawiają? Co je złości, a co sprawia im radość? Poetycki, pełen uważności i czułości tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z pełnymi wdzięku ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, zachęca do refleksji i zaprasza do empatycznego przyjrzenia się temu, co czujemy.

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.