70 lat z LKS "Pogoń" Lębork - promocja ksiązki

Utworzono: 06-06-2018
70 lat z LKS "Pogoń" Lębork - promocja ksiązki grafika

Zapraszamy 6 czerwca 2018 r. o godz. 18. na promocję książki i spotkanie z autorem Ryszardem Górnym. Premiera odbędzie się wyjątkowo na Stacji Kultura.

__________________________________

Od maja dostępna przedpremierowo w naszej bibliotece jest książka Ryszarda Górnego „70 lat z Lęborskim Klubem Sportowym POGOŃ Lębork”. Zawiera ona historię naszego lokalnego klubu sportowego i związane z nim wspomnienia autora. W publikacji znajdziemy wiele ciekawych informacji oraz archiwalnych zdjęć niedostępnych nigdzie indziej, takich jak uwiecznione spotkanie piłkarskie POGONI Lębork z drużyną wojsk radzieckich w 1950 roku.

„Moim zamysłem było przedstawienie zarysu całego 70-lecia sportowych i pozasportowych działań wszystkich dyscyplin, jakie na przestrzeni minionego okresu funkcjonowały w naszym klubie. Moje blisko kilkudziesięcioletnie czynne uczestnictwo w działalności klubu oraz dzielenie się z klubem jego troskami i sukcesami przez cały czas jego funkcjonowania, aż do dnia dzisiejszego, pozwoliło mi na zaproponowanie obecnemu kierownictwu spisania klubowej historii w formie papierowej. Niniejsze wspomnienia przekazuję potomnym.” - fragment opisu z okładki książki.

Zapraszamy fanów sportu i lokalnej historii do wypożyczenia książki w naszej bibliotece!