LP - kultowe miejsce w Lęborku

Zapraszamy na spotkanie poświęcone lęborskiej szkole średniej kształcącej nauczycieli - Liceum Pedagogicznemu. Placówka działająca w latach 1947-1970 pozostawiła po sobie i ludziach z nią związanych niezatartą przez czas dobrą sławę. Wielu nauczycieli kształcących kolejne pokolenia lęborczan to właśnie absolwenci Liceum.

Liceum Pedagogiczne - kultowe miejsce Lęborka
27 października 2022, godz. 18, klub biblioteki

Historię szkoły, nauczycieli, anegdoty z życia uczniów, sportowe osiągnięcia, zespoły muzyczne przypomną absolwenci Liceum Leszek Buchowski i Zygmunt M. Lisiecki. Wspomnienia ilustrowane będą fotografiami, które zgromadzono z okazji 70 rocznicy powstania placówki.

Goście spotkania w murach tego największego wówczas w Polsce Liceum Pedagogicznego spędzili po 12 lat. Edukację rozpoczęli w Szkole Podstawowej nr 2, tzw. ćwiczeniówce działającej przy LP, by następnie podjąć naukę w Liceum.

Jako dzieci pedagogów pracujących w szkole, czas spędzali nie tylko w ławkach, a poznawali niezwykły budynek od podszewki - od piwnic, aż po strychy i kotłownie.
Odpowiedzą więc miarodajnie na pytanie czy pod obiektem istnieją tajemnicze korytarze łączące różne punkty miasta.

Serdecznie zapraszamy na wspólny spacer po szkole, której już nie ma…

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Kultowe miejsca Lęborka” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Archiwum MBP w Lęborku. Fot. ze zbiorów Teresy Zębali
Archiwum Zjazdu Absolwentów Liceum Pedagogicznego w Lęborku