Spotkanie z Tomaszem Ladą

Utworzono: 11-05-2023
Spotkanie z Tomaszem Ladą grafika

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Ladą autorem książki "Zagrani na śmierć"

11 maja o godz. 17.00 do klubu biblioteki (piwnica) 

Bohaterami opowieści są:

Janusz Rołt (1957-1990),
Dariusz Andrzej Hajn "Skandal" (1964-1995)
i Robert Sadowski  "Sadek" (1963-2005)

Rołt, Skandal i Sadek to legendy polskiej sceny rockowej i alternatywnej. Muzyczni geniusze, których pogrążyła heroina. Współtworzyli najważniejsze nagrania polskiego rocka - Czarną Brygadę, Historie Podwodne Lecha Janerki, wczesne kapitalne utwory Armii", „Czwórkę" Dezertera, mroczne romanse grupy Madame oraz kultowe albumy Houka i Kobonga.

Wszyscy trzej byli niezwykle utalentowani, wszyscy żyli na krawędzi, żaden z nich nie uciekł od schematu rockandrollowego straceńca. Śmierć każdego z nich obrosła legendą.

Ważne jest to, że autor książki Tomasz Lada raczej przełamuje te mity, niż je tworzy przy okazji oddając hołd wielkim artystom. Pomagają mu w tym ludzie, którzy ich znali i kochali, którzy z nimi grali i wyrzucali ich z zespołów, którzy się z nimi kłócili i mieli ich dość.

Choć w tytule jest śmierć to książka o życiu. O życiu złożonym w ofierze muzyce.

Autorem książki i gościem spotkania jest Tomasz Lada; dziennikarz, redaktor i krytyk. Członek Akademii Fonograficznej w sekcji muzyki rozrywkowej. Pracował w „Życiu Warszawy”, „Życiu”, „Super Expressie”, „Fakcie”, „Tele Tygodniu” oraz miesięczniku Maxim. Jest również autorem książki „Psychodeliczni Kowboje. Kawałki o Zespole Przeklętym".

Spotkanie poprowadzi pan Michał Szykut.

 

Zobacz także:

Filigran z juty

Filigran z juty

Zapraszamy do poznania artystycznych sposobów wykorzystania zwykłego sznurka z juty!
VI Wiosenny Powiew Poezji - konkurs recytatorski

VI Wiosenny Powiew Poezji - konkurs recytatorski

Polecamy i zachęcamy do udziału!
Lębork na fotografii

Lębork na fotografii

"Miniony Lębork na fotografiach Leszka Buchowskiego" - #lęborskie czwartki zapraszają 13 października 2022 r. o godz. 18. do klubu...
Bezpiecznie w bibliotece

Bezpiecznie w bibliotece

Bezpiecznie w bibliotece, czyli kilka słów o wypożyczaniu w 2020 r. Materiał, w którym podsumowujemy ubiegły rok i przedstawiamy CZYTELNIKA ...