ATLAS od lodowców do tropików

23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Biblioteki odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.

Góry Atlas stanowiące ogromny masyw w środkowym Maroku z najwyższym szczytem Afryki Północnej o nazwie TUBKAL i wysokości 4167m nad poziomem morza, są niesamowitym zlepkiem wszystkich pór roku, dziejących się w jednym czasie. W ciągu jednego dnia można jeździć na nartach, lepić bałwana, siać zborze, oglądać żniwa i pławić się w ciepłej wodzie jezior i wodospadów w tropikalnym lesie. Tak chyba miał wyglądać Raj.

Pan Dariusz odbył wyprawę do krainy kontrastów wspólnie z przyjacielem Lucjanem Duchowiczem, który pochodzi ze Słupska i oprócz podróży pasjonuje się fotografią. Na spotkaniu zaprezentujemy fotokolaż zdjęć pana Lucjana, który pięknie oddaje ducha wyprawy.

Grafika 1: ATLAS od lodowców do tropików