Szlakiem Kungsleden trekking w Laponii

Grafika : Szlakiem Kungsleden trekking w Laponii

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dorosłych mających w sobie dziecięcą ciekawość świata i dzikiej Północy.

1 lutego o godz. 18.00 do Klubu Biblioteki

Przeniesiemy się wspólnie do serca Laponii i podążymy szlakiem Kungsleden.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Zych, autorka bajek dla dzieci o Laponii oraz założycielka Wydawnictwa Bajkopis. Prywatnie jest wielką miłośniczką Laponii i wypraw z plecakiem po dalekiej Północy. Prelegentka poruszy następujące tematy:
- jak to jest przemierzać pieszo krainę reniferów?
- co wyjątkowego jest w lapońskim szlaku Kungsleden?
- co można zobaczyć pod najwyższym szczytem Szwecji Kebnekaise?
- jak przygotować się do wyprawy do Laponii?

W trakcie spotkania czeka uczestników prawdziwie lapońskie wyzwanie- niespodzianka!