Lęborskie czwartki: "Lęborska Loża Masońska. Historia i legendy.

19 stycznia, o godz. 17.00 w klubie biblioteki odbędzie się spotkanie na temat "Lęborska Loża Masońska. Historia i legendy", które poprowadzi Pan Mariusz Baar, genealog i przewodnik PTTK. Temat loży masońskiej to tylko niewielki wycinek historii Lęborka, niemniej intrygujący i tajemniczy. Rytuały wolnomularzy obrosły legendami i mitami. Do dziś na Wikipedii podana jest nieprawdziwa lokalizacja siedziby masonów lęborskich.

Kilka słów o prelegencie - pasjonat historii regionalnej, społecznik, przewodnik PTTK, genealog. Od początku lat 90-tych interesuje się ziemią lęborską i jej historią, najbardziej tą przed 1945 rokiem. Prowadzi stronę www.reiseleiter-leba.eu, na której znajdują się setki archiwalnych zdjęć i starych pocztówek Błękitnej Krainy i nie tylko.

Grafika 1: Lęborskie czwartki: "Lęborska Loża Masońska. Historia i legendy.