Magiczny grudzień

Mikołajki to czas bardzo wyczekiwany przez najmłodszych. To okazja do sprawiania wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi prezentami. Pracownicy naszej biblioteki pragną podarować dzieciom w wieku przedszkolnym prezent w postaci zabawy mikołajkowej. W poniedziałkowe popołudnie w Smoczej Jamie Biblioteki Miejskiej odbędzie się spotkanie mikołajkowe, na które zapraszamy wszystkich uczestników Poranków w bibliotece oraz wszystkie maluchy, które kochają Mikołaja.

Imprezę rozpoczniemy od przedstawienia w formie czarnego teatru pt. Kraina Lodu. Następnie nagrodzimy najaktywniejszych czytelników Działu dla Dzieci, którzy mieli najwięcej wypożyczeń książek, zbiorów specjalnych oraz czasopism w tym roku. Wśród nich nie zabraknie również maluchów, które uzyskają tytuł Łasucha Bibliotecznego.

Następnie porwiemy was w wir zabawy i tańca z Mikołajem i nie tylko. Dzieci będą uczestniczyły w bitwie na śnieżki i zabawach z chustą KLANZY.
Zapraszamy!

Przez cały grudzień w Dziale dla Dzieci nie zabraknie atrakcji. Zapraszamy do zabawy przedświątecznej. W Kąciku Malucha przygotowaliśmy magiczny Kalendarz Adwentowy z świątecznymi kolorowankami autorstwa pani Emilii Wenty. Najmłodsi czytelnicy, którzy w okresie od 1 do 23 grudnia przyjdą do działu i wypożyczą książki, mogą zbierać kolorowanki (każdego dnia czeka na was inna kolorowanka).
Wystarczy, że uzbieracie ich 10, pokolorujecie i pokażecie nam, a otrzymacie upominek - niespodziankę.

Oprócz tego czekać będą na czytelników Aniołkowe Podszepty - czyli złote myśli na każdy dzień.

Przypominamy również, że jest możliwość wyświetlania na życzenie filmów i bajek na dużym ekranie w Kąciku Malucha. W grudniu polecamy szczególnie te o tematyce świątecznej. Ofertę naszych filmów można prześledzić w katalogu on-line, na stronie biblioteki, w zakładce mediateka link filmy.

Spędzaj grudzień z nami i wygrywaj nagrody!

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku