Wrzutnia biblioteczna

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku działa trezor tj. całodobowa komora wrzutowa. Znajduje się na zewnątrz biblioteki, tuż przy wejściu i umożliwia wygodny sposób oddania książek i mediów o każdej porze dnia i nocy, również podczas świąt i dni wolnych od pracy. Zainstalowano go z myślą o wygodzie czytelników lęborskiej biblioteki, także tych zabieganych, którzy nie mają czasu, by oddać prasę,książki lub płyty przy ladzie bibliotecznej. Prosimy jednak nie wrzucać gier planszowych.

Liczymy, że zastosowanie trezora powoduje zwiększenie procentu terminowych zwrotów wypożyczonych z biblioteki materiałów.

Prosimy jednak, aby nie wrzucać do trezora książek niepochodzących z biblioteki. Osoby, które chcą przekazać książki w darze, proszone są, tak jak dotychczas, o przynoszenie ich do wypożyczalni.

Grafika 1: Wrzutnia biblioteczna