W krainie muzyki i poezji

W czwartek, 16 marca o godz. 18. zapraszamy na spotkanie z niezwykłym postacią - Jerzym Stachurskim. Poeta, kompozytor, autor sztuk scenicznych, pedagog, publicysta, ale przede wszystkim człowiek o duszy artysty.
Jest autorem sześciu zbiorów poezji w języku polskim i kaszubskim. Do jego wierszy napisało muzykę wielu kompozytorów. Sam też tworzy - obok pieśni i piosenek jest autorem dużych form wokalno-instrumentalnych oraz muzyki do ponad 130 przedstawień, zrealizowanych  w teatrach w całej Polsce i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Pakistanie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.
Od 1969 roku czynnie uczestniczy w życiu artystycznym Gdańska i regionu, a jego działalność uhonorowana została wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi.
Kaszuby i małe Czeczewo to miejsce na ziemi Jerzego Stachurskiego. Właśnie za cykl wierszy o Czeczewie otrzymał nagrodę Prezesa ZKP w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku. Między innymi te teksty - w wykonaniu Julii Pioch - zabrzmią w klubie lęborskij biblioteki. Obok tego najnowszą książkę bohatera wieczoru zaprezentuje Eugeniusz Pryczkowski, a piosenki wykona Weronika Pryczkowska. 


 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku