Sport w Lęborku

Zapraszamy 15 września 2022 r. o godz. 18.00 do klubu biblioteki na wykład  "Sport jako antidotum. Lata 50. i 60. w Lęborku". Ludzi i miejsca związane z lęborskim sportem  przypomni dr Bogdan Libich, lęborczanin i historyk, który pieczołowicie gromadzi i popularyzuje wiedzę o „małej ojczyźnie”. Podczas spotkania będzie można usłyszeć o pierwszych klubach, najważniejszych arenach  zmagań sportowych, popularnych dyscyplinach i atmosferze towarzyszącej rozgrywkom sportowym.
Pojawią się także nazwiska mieszkańców, którzy tworzyli lęborski sport, pierwszych idoli – piłkarskich, bokserskich… 
Serdecznie zapraszamy. 

Bogdan Libich jest współautorem „Dziejów Lęborka” pod red J.Borzyszkowskiego i autorem wielu artykułów m. in. o lęborskim sporcie w czasach stalinizmu. Kibic, który od lat śledzi losy lęborskiego sportu. Kontynuuje rodzinną tradycję, ojciec Józef także spisywał sportowe fakty. Józef Libich był także kultową postacią lęborskiego boksu w latach 50. Bez niego wydawało się niemożliwe rozegranie walki na ringu. Wśród sympatyków boksu utrwalił się w pamięci jako obsługujący przy stoliku sędziowskim gong i wywołujący zawodników słowami „ring wolny I, II lub III starcie”.

Spotkanie w cyklu #lęborskie czwartki odbywa się w ramach projektu „Kultowe miejsca Lęborka” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Grafika 1: Sport w Lęborku
Grafika 1: Sport w Lęborku

Zobacz także:

Projekt pocztówka - konkurs plastyczny

Projekt pocztówka - konkurs plastyczny

Weź udział w konkursie i daj bliskim kartkę, zaprojektowaną przez siebie. Prace należy składać do 19 listopada, rozstrzygnięcie konkursu...
90. urodziny Kubusia Puchatka

90. urodziny Kubusia Puchatka

90. urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece to propozycja zabaw dla najmłodszych, którzy uwielbiają przygody Krzysia i jego przyjaciół ze...
Letnia czytelnia

Letnia czytelnia

Spotkajmy się pod lipą! W każdy wakacyjny czwartek na ul. Staromiejskiej. Godz. 10-16. I jeszcze bonus - 2 września - dodatkowe spotkanie.
Miesiąc Języka Ojczystego (21 lutego - 25 marca)

Miesiąc Języka Ojczystego (21 lutego - 25 marca)

Miesiąc Języka Ojczystego potrwa od 21 lutego do 25 marca. To inicjatywa, której celem jest popularyzacja nauki, w tym języka ojczystego. Zapraszamy!