Zagraj w czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie „Zagraj w czytanie”.

Jeśli lubisz: czytać, grać, tworzyć historie, rysować, projektować grafikę – to jest projekt dla Ciebie.

Co będziemy robić?

Tworzyć mobilne gry terenowe i kanapowe na podstawie tekstów literackich. Dzięki dedykowanej platformie można to zrobić bez znajomości programowania.

Wspólnie poznamy wszystkie etapy tworzenia gier mobilnych: od planowania pracy, przez stworzenie scenariusza i questów, po przygotowanie oprawy graficznej.

Czego się nauczysz?

Poznasz wszystkie etapy projektowania gry mobilnej: od pomysłu po premierę. Nauczysz się jak stworzyć ciekawy scenariusz, działającą mechanikę gry i grafikę. Dowiesz się jak przygotować premierę gry i wypromować ją w social mediach.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w projekcie z dokładnym opisem zdobytych umiejętności.

Projekt przewiduje 4 spotkania w czerwcu i 8 we wrześniu 2024 r. ( tym 4 on-line).

W październiku 2024 r. odbędzie się podsumowanie projektu połączone z premierą stworzonych gier.

Pierwsze spotkanie : 18 maja 2024 r. o godz. 10.00

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja 2024 r.

Adres do kontaktu: komputeryzacja@biblioteka.lebork.pl

Uwaga! Nie wymagamy znajomości programowania!

Grafika 1: Zagraj w czytanie