Krótka ankieta

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki ankiety dotyczącej planowanej zmiany siedziby Biblioteki. Celem przeprowadzonej w październiku 2017 r. ankiety było zdiagnozowanie jakie nasze działania cieszą się największym zainteresowaniem lęborczan oraz określenie oczekiwań wobec biblioteki. 

Kwestionariusz ankiety wypełniło 285 osób, Badanie objęło mieszkańców Lęborka w wieku od 13 lat wzwyż, użytkowników biblioteki, jak i osoby nie przychodzące do nas.

Największa liczba badanych korzysta z biblioteki w „tradycyjny sposób”, tj. wypożycza książki i czasopisma. Duża grupa aktywnie korzysta ze strony internetowej i FB oraz uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.

W swoich oczekiwaniach wobec biblioteki mieszkańcy Lęborka wpisują się w światowy trend tworzenia bibliotek wygodnych, przyjaznych, przestronnych i wielofunkcyjnych;  miejsc, w których można niezobowiązująco spędzić wolny czas,  nabrać oddechu przy filiżance kawy. ale także miejsc gdzie można rozwijać zainteresowania i pasje. Do najczęściej wymienianych w ankiecie elementów, które zachęciłyby do przyjścia do biblioteki należą wygodne fotele i kanapy oraz bufet z napojami i kanapkami. Ważny dla czytelników jest także bezpłatny dostęp do specjalistycznego oprogramowania oraz oczekują rozmaitych kół zainteresowań. 

Serdecznie dziękujemy za wypełnienie kwestionariuszy i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą wyników umieszczoną w załączniku PDF.

 

______________________________

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która pozwoli nam określić Państwa oczekiwania wobec naszej biblioteki. Ponieważ planowana jest zmiana lokalizacji lęborskiej placówki chcielibyśmy, aby jej modernizacja spełniła oczekiwania mieszkańców miasta. 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku