Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży

T:  59 86 22 307 w. 24
E: dzieciecy@biblioteka.lebork.pl

Całość zbiorów wypożyczalni udostępniana jest przy wolnym dostępie do półek i oferowane są publikacje o szerokim zakresie tematycznym dla różnych grup wiekowych.

Dla najmłodszych proponujemy książeczki pięknie wydane, barwne i bogato ilustrowane, pop up, interaktywne. Dla nieco starszych czytelników dysponujemy literaturą popularnonaukową, literaturą obyczajową, przygodową, fantastyczną oraz najbardziej popularnymi seriami dla młodzieży. Posiadamy duży wybór komiksów i mangi.

Obok książek ważne miejsce zajmuje prasa dziecięca, młodzieżowa oraz magazyny dla rodziców m.in.:
Dla najmłodszych:
- Kubuś i Przyjaciele, TVP Abc, Kraina Zwierząt, National Geographic - Odkrywca, Kosmos.

Dla młodzieży:
- Victor, Victor Junior

Dla rodziców:
- Mamo to Ja, M jak Mama, Wena, KREDA - Magazyn Kreatywnej Edukacji

Prasa fachowa:
- Biblioteka w szkole, Poradnik Bibliotekarza i Guliwer

W dziale mieści się KĄCIK MALUCHA wyposażony w kolorowy domek, samochód oraz wiele innych atrakcyjnych zabawek dla najmłodszych czytelników do 7 lat, w którym dzieci mogą przebywać pod opieką dorosłych.

Proponujemy korzystanie z LUDOTEKI- wypożyczalni gier planszowych oraz MEDIATEKI– wypożyczalni filmów, bajek, płyt muzycznych i audiobooków.

Dział dla dzieci organizuje zajęcia dla dzieci od 2-5 lat - Poranki dla maluszków. Od kilku lat działa przy dziale Dyskusyjny Klub Książki 10+, oraz Fabryka Wyobraźni Młodych dla dzieci ze szkół podstawowych. Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku, gdyż oferta działu jest bogata, nie ominą Was konkursy i imprezy organizowane przez naszych animatorów.

Działem dla Dzieci opiekują się: Emilia Wenta – kierownik oraz Bożena Sarnowska i Marcelina Prengel.

Serdecznie zapraszamy !