Wyniki konkursu poezji miłosnej "Szeptem"

I miejsce- Dominika Synowiec
II miejsce - Wiktoria Kadłubańska
III miejsce - Markowska Anna
Wyróżnienie: Monika Mydlach
Wyróżnienie: Julia Cierocka

Zwyciężczynią slamu została również Dominika Synowiec, bez wątpienia był to jej szczęśliwy dzień :)

Dziękujemy za przepiękną poezję, za podtrzymywanie tradycji, za czerpanie przyjemności z pisania i mówienia o uczuciach. Były to wyjątkowo nastrojowe walentynki pełne literackiej refleksji i zadumy...
___________________________________________

SLAM POETYCKI
Czas zaprezentować swoją twórczość publiczności. Weź udział w slamie poetyckim i zrób niespodziankę bliskiej osobie w walentynki 14 lutego! Wiek nie ma znaczenia, o miłości może mówić każdy.

Slam to pojedynek poetów, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Zasady slamu są proste. Poeci mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów. Najlepszego autora wieczoru wybiera publiczność, oceniając zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety.

Weź sześć własnych wierszy i stań w szranki. Na zwycięzcę czeka specjalna nagroda.

Zapraszamy na godz. 17.00 do klubu biblioteki. Wstęp wolny, uczestnicy slamu nie płacą wpisowego. Zapisy do udziału w slamie – na miejscu, tuż przed konkursem

___________________________________

KONKURS POEZJI MIŁOSNEJ SZEPTEM

Mówić o miłości to nie lada sztuka, jeszcze większa o niej pisać, ale  czy w duszy każdy z nas nie jest poetą? Zachęcamy do pisania o uczuciach, wrażeniach i impresjach, do przelewania swoich przemyśleń na papier.

Już po raz dziewiętnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza młodzież z powiatu lęborskiego do udziału w Konkursie Poezji Miłosnej „Szeptem”.  Podczas finału zorganizujemy SLAM POETYCKI: uczestnicy wygłoszą publicznie swoje wiersze. Dla zwycięzcy slamu przewidziano dodatkową nagrodę.

Jest jeszcze nieco czasu - wiersze należy składać do 1 lutego - a powinno ich być od 2 do 4. W pojedynku poetów weźmie udział ok. 6 wierszy, które przedstawią uczestnicy konkursu spośród przygotowanych przez siebie zestawów. I tutaj publiczność będzie miała decydujący głos i wybierze wiersz najlepszy, najciekawszy czy też najlepiej zaprezentowany.

REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lęborskiego.

2. Zestawy utworów (od 2 do 4 wierszy o tematyce miłosnej) należy składać do 1 lutego 2016 r. Wiersze należy dostraczyć do sekretariatu Miejskiej Biblioteki Publicznej i w formie elektronicznej (program Microsoft Word) na adres: ko@biblioteka.lebork.pl .

3. Prace należy opatrzyć godłem. To samo godło winno występować na dołączonej kopercie zawierającej wewnątrz nazwisko autora,numer telefonu, e-mail, nazwę szkoły, nazwisko opiekuna.

4. Dla najbardziej obiecującego młodego poety zostanie zorganizowany specjalny, autorski wieczór poezji z możliwością wydania pierwszego tomiku wierszy.

5. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 14 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w klubie biblioteki. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, gdyż podczas finału zorganizujemy SLAM POETYCKI: poeci wygłoszą publicznie swoje wiersze, a publiczność wybierze najciekawszy z nich. Dla zwycięzcy slamu przewidziano dodatkową nagrodę.

6. Na slam należy przygotować 6 wierszy (mogą być publikowane wcześniej) i przynieść je ze sobą, aby zaprezentować zgromadzonej publiczności.

7. Udział w slamie jest otwarty i dobrowolny, mogą w nim również uczestniczyć osoby spoza konkursu, studenci i dorośli. Należy się zapisać na slam przed rozpoczęciem finału konkursu w dniu 14 lutego.