IV Babi raj - festiwal kobiet

Dziękujemy za kobiecą atmosferę, wspólną zabawę, inspiracje, pasje, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Wesołe atelier

 


IV Festiwal kobiet: Babi raj
10 marca, w godz. 11.00 – 15.00
Dział dla Dorosłych, Bractwo Białej Wieży (parter), Dział dla Dzieci i Młodzieży

Ten dzień należy do kobiet. Tutaj znajdziecie to, co potrzebne jest do szczęścia: miłą atmosferę, babskie rozmowy, porady specjalistów i zdrowe jedzenie. Wspólnie stworzymy szafę pełną ubrań, pomysłów i doznań. 

Przyjmujemy zgłoszenia wystawców z każdej dziedziny. Pokaż się i zaprezentuj swój talent. Szyjesz, malujesz, gotujesz, robisz coś ciekawego, wystaw się za darmo w naszej bibliotece. Można sprzedawać, kupować i wymieniać się. Zasady ustalamy indywidualnie. Zapraszamy Ciebie do świetnej zabawy. Wspieramy lokalnych twórców i propagujemy ideę swap party, która polega na wymianie dóbr wszelakich. Nadaj swoim rzeczom nowe znaczenie, zaopatrz się w coś naprawdę wyjątkowego, pokaż swoją ręcznie robioną biżuterię. Dla każdego znajdzie się coś atrakcyjnego.

Zapisy WYSTAWCÓW przyjmujemy do 5 marca, kontakt: Aleksandra Werenczuk-Hinc, tel. 59 8622 307, e-mail ko@biblioteka.lebork.pl

Dla pozostałych uczestników WSTĘP WOLNY!

PROGRAM FESTIWALU:

ATRAKCJE 
Strefa Slow Food 
Strefa wellness
Strefa OSR
Strefa wspólnego czytania (Dział dla Dzieci i Młodzieży)
Strefa Fashion: wystawcy oraz wymiana dóbr wszelakich
Fotobudka

KONSULTACJE (Dział dla Dorosłych)
Darmowe komputerowe badanie wzroku z salonem 
optycznym vision expert
Porady stylistki OlaModa
Konsultacje z makijażystką bogna & make up

PRELEKCJE (Bractwo Białej Wieży)
11.00 Prawa autorskie i ochrona wizerunku w mediach społecznościowych 
Spotkanie z Kamillą Kasprzak – adwokatem w sukience 
12.00 Bursztynowym szlakiem - Zagroda w Krzemienicy
13.00 Suplementacja: moda czy konieczność?
Prelegentka: Dorota Kaszubowksa z Wellness Lovers

14.00 KONCERT MIS TYBETAŃSKICH  w wykonaniu Magdaleny Pfeifer

SZCZEGÓŁOWY OPIS ATRAKCJI:
Strefa Slow Food została przygotowana przez pasjonatki zdrowej i pysznej kuchni: Monikę Gałasiewicz, Agatę Grunwald i Annę Grudnowską. Zadbamy o Wasze podniebienie, rozbudzimy apetyt i odkryjemy nowe smaki. Każdy uczestnik festiwalu będzie mógł również uraczyć się gorącą kawą lub herbatą.

Strefa fashion: Jest okazją do pokazania swoich umiejętności i wyrobów. Tutaj można kupować, wymieniać się i sprzedawać. Będzie można nabyć rzeczy od projektantów, jak i przynieść swoje rzeczy z szafy i wymienić je na coś lepszego. Jeżeli chcecie się wystawić prosimy o kontakt.

WYSTAWCY:

Pracownia Artystyczna  BiżuBel ze Słupska, którą tworzy Iza Tarka. Jest to biżuteria twórcza, oryginalna, ręcznie robiona, naturalne kamienie, antyalergiczne wykończenia. Pani Iza wykonuje również biżuterię na indywidualne zamówienia. W pracowni można zakupić także ręcznie wykonane opakowania oraz ozdoby świąteczne.

LSW: Poznajcie Łukasza Sieniuć Więckowskiego - projektanta ze Słupska. Od 4 lat związany z modą. Szył do teledysków, sztuk, dla aktorów. Jego pasją jest fotografia. Czerpie radość z pomagania ludziom. Marka LSW to jego dziecko. Zajmuje się głównie projektowaniem toreb ze skóry oraz innych akcesoriów. Jego projekty są rozpoznawalne po tym, że każdy jest wykonany z jednego kawałka skóry.

Fabryka szmacianej wyobraźni, którą reprezentuje Dorota Sławska, zaprzyjaźniona z Łukaszem Sieniuć-Więckowskim, z którym wspólnie prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zaraża swoją pasją  innych i angażuje się w nietuzinkowe projekty. Jej twórczość pokazuje, że za pomocą igły i nitki można stworzyć misterne dzieła sztuki. 

Rzeźby z części od motocyklów. Ireneusz Urbowski, właściciel warsztatu motocyklowego w Lęborku, w wolnej chwili tworzy arcydzieła ze zużytych już niepotrzebnych części. Początkowo zaczął robić oryginalne prezenty dla najbliższych, później pojawiły się zamówienia i coraz ambitniejsze projekty. Wśród rzeźb i obrazów można znaleźć przedmioty użytkowe lampy i stoły. Aktualnie pan Ireneusz pracuje nad modelem człowieka z wiernym odtworzeniem budowy anatomicznej, a wszystko to z części od motorów, bo jak mówi „motor ma podobny mechanizm jak organizm ludzki”.

Wilczą łapą to stoisko z ręcznie robioną biżuterią. Wanda Dybowska inspiracje czerpie z trzech chyba niewyczerpalnych źródeł: mitologii, przyrody i fantastyki, które odzwierciedla w swojej twórczości.
Mówi o sobie: "Biżuterię zaczęłam robić najpierw dla siebie, bo nigdy nie mogłam znaleźć nic, co by mi odpowiadało. Zaczęłam od plątania sznurków, potem zaczęłam je plątać bardziej poważnie tworząc coraz bardziej wymyślne wzory i dodając różne materiały jak koraliki, czy kamienie. Zakochałam się w makramie. Potem odkryłam, że można coś zdziałać z samymi tylko koralikami. A niedawno odkryłam sutasz, którym świetnie się bawię tworząc fantazyjne wzory. I te trzy rzeczy można znaleźć u mnie najczęściej: makramę, koraliki i sutasz."

Anielskie anioły: wykonane techniką powerteks czyli utwardzania tkanin, którą zajmuje się Gabriela Zarach-Ulenberg. Utwardzanie belgijskie jest w pełni ekologiczne, będzie można również zakupić wielkanocne jaja, na zbliżające się święta. 

Magdalena Pfeifer: Sztuka z  miłości – Sztuka dla Ciebie. Zapraszamy na kolorowe stoisko pani Magdy, pełne anielskich obrazów, szkatułek, świeczników i innych cudów, wykonanych z artystycznym zamiłowaniem do sztuki
Kilka słów o artystce: śpiewaczka, sopran, wieloletnia artystka chóru Opery Bałtyckiej. Jest znana ze swoich koncertów gongów, mis tybetańskich i śpiewu intuicyjnego, medytacji przy ich dźwiękach. Jej atutem jest włączanie do koncertu śpiewu, uważa, że głos jest wspaniałym nośnikiem energii i instrumentem uzdrawiającym. Jej zdaniem dźwięk i muzyka nie są obojętne dla człowieka, traktuje je jako narzędzia do osiągnięcia harmonii, uczy jak korzystać z ich dobrodziejstwa, tak, by życie uczynić pełniejszym i radośniejszym. W stanach medytacji dźwiękowej (głównie śpiewu) maluje anioły i mandale (malarstwo energetyczne) inspirowane myślą o konkretnych osobach., ale znane są również jej akty. Pisze utwory liryczne, felietony. Niektóre jej prace zostały wydrukowane w „Nieznanym Świecie” nr 4/2016. Nieobca jest jej sztuka użytkowa, chętnie odnawia i maluje stare przedmioty.  Koncertowała w wielu miejscach, m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, a także miała zaszczyt akompaniować Ani Choing Drolma. Ważny jest dla niej rozwój duchowy i refleksja nad sobą, drugim człowiekiem, życiem. Uczestniczyła w kursach samorozwoju i wiedzy holistycznej m.in. huny, uzdrawiania duchowego, terapii dźwiękiem ( mis, gongów i głosu), tanatoterapii, bioterapii. Jej wielka pasją jest astrologia i malarstwo akwarelowe, ostatnio także na jedwabiu. W medytacji maluje Anioły Duszy i Mandale Duszy – osobiste obrazy energetyczne – wyłącznie na zamówienie. 

Karo: czyli Roman Ślusarz z Bytowa, który zajmuje się produkcją ozdób drewnianych, ręcznie robionych dekoracji i pamiątek na różne okazje. Zaprezentuje głównie ozdoby wielkanocne, które pięknie przyozdobią mieszkanie na zbliżające się święta.

EwuPrOjekt: Torby z autorską ilustracją, kubki, koszulki, grafiki i inne smakołyki, zaprojektowane przez Ewę Franczak z Lęborka. 

PRELEKCJE: Bractwo Białej Wieży

Godz. 11.00 Prawa autorskie i ochrona wizerunku w mediach społecznościowych 
Spotkanie z Kamillą Kasprzak – adwokatem w sukience

Godz. 12.00 Bursztynowym szlakiem 
Zagroda w Krzemienicy to pomysł, który narodził się z pasji do bursztynu. Tworzą ją dwaj przyjaciele ze Słupska, którzy mają w planach stworzyć kopalnię bursztynu w Swołowie. Każdy z nich ma inne spojrzenie, wiek oraz doświadczenie, ale jedno ich łączy: miłość do bursztynu. Jak powiadają "co dwie głowy to nie jedna " i to prawda, gdyż tym sposobem realizują zupełnie różne pomysły. Jedne te cudowne naturalne, owiane tajemnicą, delikatnie pozbawione 40 milionowej warstwy ukazując krople piękna, a te drugie bardziej kanciaste, wymyślne niekiedy symetryczne, ale również nawiązujące do istoty piękna kamienia. To wszystko po to, by pokazać bursztyn na nowo, codziennie z większą miłością. Będzie można posłuchać ciekawostek o bursztynach, ich wydobywaniu obrabianiu, jak i obejrzeć, bądź zakupić piękną, unikatową biżuterię, zaprojektowaną przez jednego z prelegentów Łukasza Sieniuć - Więckowskiego.

Godz. 13.00 Suplementacja: moda czy konieczność?
Prelegentka: Dorota Kaszubowksa z Wellness Lovers

Godz. 14. 00 Koncert mis tybetańskich - Magdalena Pfeifer,

Koncert mis tybetańskich i gongów to czas dla Ciebie – Twojego ciała i duszy. Wielotonowe dźwięki tych niezwykłych instrumentów wprowadzą Cię w stan relaksu, odprężenia - trudny do uzyskania w innych okolicznościach. Podstawą koncertu są majestatyczne gongi, które emanują pełnią dźwięku, jego niezwykła głębia otula i przenika, harmonizując Ciało, Umysł i Duszę, wchodząc z nimi w rezonans na poziomie atomów, masując wszystkie komórki ciała, dotykając ciał subtelnych. Wsłuchując się w brzmienie gongów dotykamy Absolutu, wyruszamy w podróż w głąb siebie. Dźwięk gongu to twórca siły, spokoju i uzdrowienia. Absolutna pełnia dźwięków gongów i ciepły głos prowadzącej pozostawiają niezapomniane wrażenie, otwierają na kosmiczne wibracje i łączą z nimi, wyjątkowo silnie relaksując i harmonizując Duszę, Umysł i Ciało. Dla wielu koncert jest cudownym stanem odprężenia, podczas którego doświadczają swobody i lekkości. Czują się młodsi, zdrowsi oraz przepełnieni energią i chęcią życia. Jest to podstawą ożywienia i wzmocnienia samouzdrawiających zdolności organizmu. Wysłuchując takiego koncertu jesteśmy po prostu szczęśliwsi! A człowiek szczęśliwy jest zdrowszy! Czego potrzebujesz, aby uczestniczyć w koncercie? Przede wszystkim potrzebne jest dobre nastawienie, ale warto przyjść nawet z bólem głowy, czy złym samopoczuciem – jest ogromna szansa, że się poprawi. 

KONSULTACJE:
- Salon optyczny vision expert: darmowe komputerowe badanie wzroku. Dla każdej osoby, korzystającej z konsultacji kupon zniżkowy na zakup okularów w salonie.

- Porady stylistki OlaModa: analiza kolorystyczna. Dowiesz się jakim typem urody jesteś: wiosna, lato, jesień czy zima. Dzięki temu poznasz swoją paletę barw, która Ciebie odmłodzi i nada witalności Twojej skórze. Kolory ,jakimi się otaczasz mają duże znaczenie, również w makijażu, koloryzacji włosów oraz przy komponowaniu garderoby. 

- Konsultacje z makijażystką i pokazowy makijaż z bogna & make up

- Strefa wellness:  porady dietetyczne i analiza składu ciała.

- Strefa OSR: profilaktyka zdrowia

- Strefa wspólnego czytania dla najmłodszych w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 Oprócz czarodziejskiego dywanu, na którym będziemy wspólnie czytać, najmłodsi poznają teatr KAMISHIBAI. To inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii.

Fotobudka: zrób sobie pamiątkowe zdjęcie. Na tle książek, regałów będziesz wyglądała jak z okładki.

KOSMETYKI

- stoisko Manufaktura Naturalis z naturalnymi kosmetykami. Pani Małgosia Jabłońska zachwyci nas swoimi wyrobami wykonywanymi z pasją i umiłowaniem do natury, ziół i zdrowego stylu życia.

- stoisko Forever Living Products

- stoisko wellness
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku