Babi raj

FOTORELACJA  U DOŁU STRONY

18 czerwca klub biblioteki
11.00 - 14.00 Wymiana ubrań, biżuterii i bibelotów, zgłoszenia wystawców przyjmujemy do 15 czerwca

Propagujemy alternatywne rozwiązania: nadaj swoim rzeczom nowe znaczenie, zaopatrz się w coś naprawdę wyjątkowego, pokaż swoją ręcznie robioną biżuterię. Dla każdego znajdzie się coś atrakcyjnego. Można sprzedawać, kupować i wymieniać się. Zasady ustalamy indywidualnie. Zapraszamy Ciebie do świetnej zabawy.

Wystawców prosimy o podanie wymiarów stoiska. Zaaranżowanie i sprzątnięcie kramu we własnym zakresie

12.00 - 13.30 Ocet i jego zastosowanie: warsztaty wykonywania kosmetyków naturalnych z Kubą Wiśnikiem i Mydełkowe Love - zapisy

W programie warsztatów:
- zastosowanie roślin w kosmetyce
- zastosowanie roślin w życiu codziennym
- sposoby konserwowania roślin
- sposoby maceracji ziół
- czym charakteryzuje się ocet
- jak zrobić domowy ocet
- rozpoznawanie roślin po zapachu i wyglądzie

Podczas warsztatów przygotujemy tonik na bazie octu i płatków róży

14.30 - 15.30 10 zasad idealnej szafy: porady stylistki Aleksandry Werenczuk-Hinc - zapisy

Co Twoja szafa mówi o Tobie? Czy zmagasz się z dylematem co na siebie włożyć? Pomogę Ci odnaleźć  swój styl i zapanować nad Twoją szafą. Warsztaty rozpoczną cykl spotkań dotyczących wizerunku, podczas których poznasz siebie i swoje upodobania.

Program warsztatów:
- idealna szafa wg zasady „Moda przemija, styl pozostaje”
- modowe must have
- poradnik zakupoholiczki
- baw się modą - modowe wyzwania

16.15 - 18.00 Filozofia życia według Tresury Matrixa: wykład, medytacja i kolorowe szejki od Moniki Gałasiewicz – wstęp wolny!

19.00 - 20.00 Spotkanie autorskie z lęborczanką Paulą Bartosiak - wstęp wolny!

ZAPISY  do 15 czerwca ; kontakt: Aleksandra Werenczuk-Hinc; tel. 59 8622 307, e-mail ko@biblioteka.lebork.pl

 

NASI GOŚCIE:

Kuba Wiśnik: 15-latek z Lęborka, który pasjonuje się leśnym życiem. Tworzy naturalne kosmetyki z zebranych w lesie ziół i roślin. Zapraszamy do tworzenia ziołowych inspiracji wspólnie z naszym gościem.

strona: http://www.lesnezycie.pl/

Małgorzata Jabłońska i Mydełkowe Love: "Moją pasją są zioła i ręcznie robione mydła. Chciałabym zachęcić Państwa do moich mydeł, gdyż są one robione tylko na naturalnych olejach roślinnych z dodatkiem maceratów ziołowych, glinek, jedwabiu, alg. Mydełka zapewniają skórze nie tylko oczyszczenie, ale także kompleksową pielęgnację i ochronę. Wiele spośród moich mydeł posiada także właściwości lecznicze. Kluczowy jest tu dobór tłuszczy, bo to one przesądzają o jego właściwościach pielęgnacyjnych. Za sprawą umiejętnie komponowanych składników, mydła naturalne posiadają właściwości odświeżające, kojące, regenerujące, wygładzające, jak również relaksujące. Dzięki temu wspaniale odżywiają skórę, zapewniając jej zdrowy wygląd i koloryt. W przeciwieństwie do zwykłych mydeł, naturalne mydła zawdzięczają swój cudowny aromat prawdziwym olejom roślinnym, ekstraktom i maceratom ziołowym, a nie wyłącznie sztucznym środkom zapachowym.

strona: http://mydelkowelove.pl/

OlaModa: Aleksandra Werenczuk-Hinc,  inicjatorka eventu, z wykształcenia polonistka, z zawodu animator kultury, z zamiłowania stylistka i pasjonatka mody.

Chcesz poznać swój styl i wyglądać zawsze modnie, zapraszam na konsultacje i zakupy z personal shopper . Chcesz uporządkować swoją szafę? Zaproś mnie a pomogę Ci wybrać to co pasuje do Twojej osobowości, typu urody i figury. Wspólnie odkryjemy Twoje atuty i zastanowimy się nad zmianą garderoby.

strona: https://www.facebook.com/OlaModa-629608950527156/

Tresura Martixa

Każde słowo niesie ze sobą jakąś umowną informację i energię. Ten zlepek zgłosek powoduję, że kojarzymy go z jakąś emocją lub obrazem. Słowo to forma przekazywania informacji i wyzwalanie intencyjnej energii. Słowo jest jak zaklęcie aktywujące czar który powoduje doświadczanie rzeczywistości. Słowo jest esencją materializacji. Bez słowa nie istnieje myśl a więc nie istnieje nic. Słowo jest budulcem i projektem w jednym ciele. A więc SŁOWO.

Tresura - ostre, mocne, szorstkie. Słowo kojarzy się ze stanowczością i uległością, mocą i słabością, walką i oddaniem. Tresura to proces który kształtuje mdły charakter w stanowcze JESTEM. Tresura to cierpliwość, konsekwencja i wiedza. To słowo doskonale oddaje co można zrobić z ludzkimi słabościami i marzeniami. To słowo to klucz do wnętrza prawdy. Bądź treserem i tresowanym. Poznaj prawdę o sobie i swoich myślach. Bądź szczery do bólu wobec siebie. Jeżeli zrobisz to wszystko, twoje myśli będą Ci posłuszne. Będziesz mógł panować nad nimi. One cały czas będą czekały na delikatne skinienie twojej skroni i natychmiast odczytają to czego pragniesz w danej chwili. Bez zawahania rzucą się na Twój mózg aby w sekundzie realizować to co dopiero urodziło się w twoim sercu jako pragnienie.

Matrix - matryca. To coś w czym żyjemy bez wiedzy o tym, że istnieje. To środowisko które zostało utkane z milionów nici łączących lęki, pragnienia, namiętności i nienawiść. Nie wiedząc o tym, oddychamy, spożywamy i pławimy się w tej masie bezużytecznych powiązań. Matrix jest jak wysypisko śmieci na którym kwitnie życie, które żywi się odpadkami. Matrix to bezduszna maszyna która służy do rozkładu pozostałości po ludzkich bytach. Matrix to zalecenia, zasady, zakazy, nakazy i uległość. To jest nasze środowisko w którym, żyjemy nie czując, że żyjemy. Matrix to labirynt który prowadzi nas od narodzin do śmierci po z góry ustalonej ścieżce. Matrix to niebyt świadomości.

A więc połączmy te dwa słowa i co uzyskamy ? Możemy, jeśli tylko zechcemy zmienić siebie i zmienić swoje otoczenie. Możemy, używając wyłącznie naszych myśli, stworzyć dokładnie taki świat jakiego pragniemy. Tresura Matrixa uczy w jaki sposób rozpoznać siebie. Uczy w jaki sposób wrócić do siebie i pokochać swoje JA. Jeżeli ów proces się rozpoczął i odnaleźliśmy siebie w plątaninie sieci Matriksa, możemy zacząć wpływać na otoczenie i tworzyć własny świat do którego mamy zaufanie. Możemy spowodować, że ENERGIA która tworzy rzeczywistość, będzie pracować dla nas. W zamian wystarczy tylko UWIERZYĆ w to, że owa ENERGIA istnieje.

Miłość, Odwaga i Wiara - te trzy słowa będą wynikiem pomyślnego przejścia kursu Tresury Matrixa. Powodzenia !

strona: http://tresuramatrixa.com/

Podczas spotkania zapraszamy na kolorowe szejki, które przygotuje pasjonatka zdrowej kuchni, propagatorka rozwoju osobistego i pomysłodawczyni spotkania Monika Gałasiewicz.

Paula Bartosiak: lęborczanka, autorka powieści "Say It”. Fabuła książki rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, w stanie California. Wydaniem kolejnej części zainteresowane są wydawnictwa z całej Polski. Książka opowiada o losach dwóch sióstr i ich perypetiach związanych z wiekiem dojrzewania i kontaktami z płcią przeciwną.

Jak mówi autorka: „Pisanie jest całym moim życiem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego. Napisanie książki zajęło mi zaledwie 4 miesiące. W chwili obecnej kończę pracę nad drugą częścią"

Tak zaczyna się jedna z recenzji książki: „Od życia oczekujemy coraz więcej, a sami nie dajemy nic od siebie, albo dajemy niewiele. Ja właśnie to zrozumiałam.” Zachęcamy do lektury i rozmowy z Paulą podczas spotkania autorskiego.

 

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku