przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Czytak w naszej bibliotece

Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”.

W ramach projektu biblioteka otrzymała odtwarzacz książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Urządzenie z wybranymi przez czytelnika audiobookami będzie wypożyczane do domu osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Zapraszamy do Działu dla Dorosłych. Usługa jest bezpłatna.

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  z Funduszu Promocji Kultury.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.


Copyright © Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork