WAGARY W LIBRARY

Zachęcamy do nietypowego spędzenia czasu. Ze smartfonem w ręku można zmierzyć się z przeróżnymi zagadkami i zadaniami; sprawdzić swoją wiedzę o bohaterach filmowych i literackich; poznać tajemnice i nieznane miejsca Lęborka.   

Biblioteka proponuje gry mobilne:
WAGARY W LIBRARY – zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych, w czasie których uczniowie dowiedzą się dlaczego i dokąd bohaterowie literaccy chodzili na wagary. Gra rozgrywana jest w budynku biblioteki. Kontakt - Kamila Iwosa

ZWIEDŹ MNIE Z WIEDŹMINEM – zabawa nawiązująca do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra pozwala sprawdzić swoją wiedzę, a jednocześnie poznać wypożyczalnię dla dorosłych. Dla szkół ponadgimnazjalnych. Kontakt - Kamila Iwosa.

MAŁY KSIĄŻĘ – gra wprowadza uczestników w wyjątkowy świat Małego Księcia i jednocześnie oprowadza po bibliotece. Dla uczniów szkół podstawowych. Kontakt -  Emilia Wenta.

Na wymienione wyżej zajęcia należy umówić się wcześniej

(NIE)KRYMINALNE ZAGADKI LĘBORKA – gra terenowa, która prowadzi przez nieznane miejsca Lęborka. Uczestnik poznaje tajemnice miasta: gdzie znaleziono największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie były Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. I jak w każdej grze terenowej mierzy się z zadaniami, zagadkami, rebusami…  Zagrać  można w dowolnym momencie, punkt  początkowy na placu Pocztowców.  Grę można zaaranżować jako rywalizację pomiędzy uczestnikami. Pomoc -  Anna Cykman.

RODACY – gra powstała na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Prowadzi po miejscach w Lęborku, które mają specjalne znaczenie. To miejsca pamięci poświęcone lokalnym (i nie tylko) bohaterom historii. W grze można się dowiedzieć m. in. jak zginął Henryk Keller, gdzie była sala koncertowa im. Hansa Gatha czy jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego.  Zagrać  można w dowolnym momencie, punkt  początkowy w Alei Sybiraków (park Michalskiego).  Grę można zaaranżować jako rywalizację pomiędzy uczestnikami. Pomoc -  Anna Cykman.
Obie gry nie są opatrzone hasłem. Nie wymagają umawiania się z pracownikiem biblioteki.

KRÓTKA INSTRUKCJA
Aby zagrać niezbędny jest smartfona/tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji.  (Po zainstalowaniu aplikacji AT  i ściągnięciu gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu)

  • W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack
  • Po zainstalowaniu z listy usługodawców wybieramy „Biblioteka Lebork”
  • Na liście gier znajdujemy i ściągamy wybraną grę 
  • W zależności od gry, ta uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy lub po sczytaniu kodu QR.
  • UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

MOŻNA ZOSTAĆ AUTOREM GRY. Dajemy możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Anna Cykman

Zobacz także:

Gwinea Bissau - zapomniana Afryka

Gwinea Bissau - zapomniana Afryka

Spotkanie jakiego nie było, opowieści o tym czego nie dowiecie się nigdzie indziej - nasz gość Piotr Kowalczyk nie pozwoli nam zapomnieć o...
Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

Fotorelacja z 12. odsłony Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w Lęborku.
Wakacje w bibliotece

Wakacje w bibliotece

Zapraszamy w sierpniu na warsztaty robotyki i elektroniki