Zapłata, Małgorzata Rogala

"Zapłata", Małgorzata Rogala

Intrygujący i niezwykle wciągający kryminał, od którego trudno się oderwać.

Akcja powieści kryminalnej Zapłata zaczyna się w roku 1993, kiedy to poznajemy dwie dziewczynki: Justynę Lipiec oraz Agatę Górską.  Muszą one stawić czoła człowiekowi, które je skrzywdził. Pewne dramatyczne doświadczenie scementuje i umocni ich prawdziwą przyjaźń na wiele lat.

W następnym epizodzie autorka przenosi akcję do roku 2005. W Warszawie zostaje pobity ze skutkiem śmiertelnym bardzo młody człowiek. Sprawcy tego brutalnego napadu, okazują się niewinni, bowiem sąd nie znajduje dowodów w sprawie pobicia. Rok 2013 to teraźniejszy czas wydarzeń w powieści. W toalecie modnego warszawskiego klubu zostaje zamordowany syn znanego adwokata. Śledztwo nie jest łatwe, bowiem gmatwa się i komplikuje, a policjantka prowadząca dochodzenie przypuszcza, że zabójstwo wiąże się z osobistą tragedią jej najlepszej przyjaciółki, której chłopak przed laty zginął w niejasnych okolicznościach…

 

Powieść należy do gatunku łączącego w sobie elementy kryminału i prozy sensacyjnej z powieścią obyczajową i romansem. Małgorzata Rogala z niezwykłym wyczuciem pisze o zwykłych ludziach, ich decyzjach i skomplikowanych relacjach, a także o tajemnicach, które wyszły na jaw, ponieważ popełniono okrutną zbrodnię.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku