"The Radium Girls" Kate Moore

“Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki” Kate Moore to szokująca opowieść o kobietach, które swoją pracę przypłaciły zdrowiem.

Książka “Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki” to pozycja, która wzbudza ogromne emocje. Kate Moore pisze w swojej publikacji o wielkim ryzyku, jakie każdego dnia podejmowały pracownice pewnej dużej korporacji. W grę wchodził unikatowy produkt, jednak praca przy jego wyrobie miała fatalne skutki.

W Ameryce, w latach 20. XX wieku, United States Radium Corporation zajęła się tworzeniem farby świecącej w ciemności. Problem polegał na tym, że do produkcji wyrobów używany był radioaktywny rad. Pracownice fabryki nie zdawały sobie jednak sprawy, jakie niebezpieczeństwo stwarzał kontakt z tą substancją. A świecące w ciemnościach produkty sprzedawały się niezwykle dobrze. Gdy pracownice fabryki zaczęły chorować, firma, która je zatrudniała ignorowała ich prośby o pomoc czy odszkodowania. Jakiś czas później rozpoczęła się walka o ludzkie zdrowie i życie.

"Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki" to książka, która zawiera wiele ciekawych informacji. Autorka przed rozpoczęciem pracy nad tą pozycją zrobiła wnikliwy research, dzięki czemu mogła stworzyć przekonującą opowieść pełną faktów. Jedną z opisywanych kobiet w tej przejmującej książce jest Grace Fryer, która przez dwa lata szukała prawnika, a przez kolejne lata toczyła nierówną walkę o odszkodowanie. Pozostałymi bohaterkami tej opowieści są także młode kobiety, mające swoje marzenia i życiowe plany. Praca w fabryce sprawiła, że stały się bezsilne i wyniszczone.

 Źródło: taniaksiazka.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku