Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko

"Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko" - Tom Phillips

Możliwości ludzkiego umysłu wydają się nieograniczone, a co jeszcze kilka lat temu wydawało się nieosiągalne, dziś jest naszą codziennością. Jednak z drugiej strony na kartach historii zapisane są również wydarzenia, które nie świadczą o nas dobrze. Tom Philips zgromadził je w swojej książce pod tytułem „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”.

Dowody na naszą nieudolność

Zdajesz sobie z pewnością sprawę, że nie każdy człowiek jest jednostką wybitną, nie każdy ma unikalne umiejętności i talenty, które poprzez rozwój może wykorzystywać w służbie ludzkości.

W opozycji do wielkich osiągnięć, takich jak wynalezienie koła, opracowanie maszyny parowej czy wynalezienie elektryczności, stoją przykłady mniej chlubne. Niektórzy ludzie sprowadzili na nas prawdziwe katastrofy.

O tym, jak człowiek potrafi wszystko zepsuć

Książka „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko” obnaża prawdę o człowieku. Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele klęsk i katastrof stało się dziełem naszego gatunku. Tom Philips pokazuje, jak błędne decyzje polityczne doprowadziły do konfliktów i wojen. Nieumyślne niszczenie wielowiekowych budowli pozbawiło nas dziedzictwa kulturalnego – to tylko jedne z licznych działań destrukcyjnych, jakich autorami są ludzie.

Być może niektóre zdarzenia opisane w książce Toma Philipsa rzeczywiście Cię zaskoczą, a inne wprost zawstydzą. Sprawdź to!

Źródło : empik.com