Warsztaty komiksu

21 - 22. 01. 2020 w godz. 12:00-15:00

Słowo i obraz – warsztaty komiksu
dla młodzieży

Zapisy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, tel. 59 86 22 307

Prowadzący: Daniel Odija: pisarz

Wojciech Stefaniec (rysownik)

Proponujemy przystępniejszą formę kontaktu z książką, jaką jest komiks. To coraz popularniejsza forma sztuki. Obfituje w dzieła najwyższej jakości literackiej i artystycznej. Jednocześnie komiks, można traktować jako punkt wyjścia do stworzenia scenopisu, będącego pierwszym etapem tworzenia gier komputerowych, animacji, czy filmów fabularnych

Założenia warsztatów:

- poznanie technik rysowania komiksu.

- wprowadzenie w zasady tworzenia scenopisów i scenorysów.  

- rozwinięcie umiejętności wypowiadania się, czytania, pisania i rysowania.

- poznanie metod selekcji wspólnych pomysłów. 

- tworzenie etiud komiksowych.

 

Prowadzący:

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik z wykształcenia pedagog, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005), Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków. 

 

Wojciech Stefaniec (ur.1980) – grafik z wykształcenia z pedagog, rysownik komiksowy uważany za jednego z najwybitniejszych twórców swojego pokolenia. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa Noir (2013) i Wróć do mnie, jeszcze raz (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.     

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku