Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak

Utworzono: 07-12-2023
Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak grafika

Zapraszamy 7 grudnia o godz. 17.00 do Klubu Biblioteki na spotkanie autorskie z Małgorzatą Oliwią Sobczak.

Pisarka urodziła się w 1982 roku w Sopocie. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest dziennikarką i pisarką.
Debiutowała baśniami dla dzieci "Mali, Boli i Królowa Mrozu".

Prawdziwą sławę przyniósł jej kryminał "Czerwień", do którego napisania inspiracją była sprawa tak zwanego Kuśnierza z 1998 roku. "Czerwień" trafi także niebawem na ekrany, już ruszyły zdjęcia do filmu w Gdańsku. W ubiegłym roku prawa ekranizacji książki nabyło studio Aurum Film, które ma na swoim koncie takie filmy jak "Król", "Ostatnia rodzina" czy "Boże Ciało".