Oferta pracy

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku
ogłasza nabór na stanowisko Głównego Księgowego

Nazwa i adres jednostki: Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork

Informacje ogólne:
Umowa o pracę
Wymiar czasu pracy -  0,75 etatu
Planowane zatrudnienie od listopada 2018 r.

Wymagania niezbędne:
Kandydat musi spełniać warunki opisane w art. 54 pkt 2. ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.), w tym:

  1. Spełnia jeden z poniższych warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych:
    a) ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
    b) ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
    c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
    d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
  2. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,
  3. Obywatelstwo polskie,
  4. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  5. Niekaralność za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe oraz za przestępstwa popełnione umyślnie,

Wymagania dodatkowe:

  1. Znajomość gospodarki finansowej instytucji kultury, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o bibliotekach, kodeksu pracy oraz innych przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania samorządowej instytucji kultury.
  2. Znajomość obsługi programów komputerowych w tym finansowo-księgowych, płacowych, obsługujących jednostki sektora finansów publicznych, np. Progman, Płatnik
  3. Rzetelność i wysokie poczucie odpowiedzialności.
  4. Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  1. Prowadzenie rachunkowości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku.
  2. Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.
  3. Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.
  4. Opracowywanie projektu budżetu, nadzór nad jego realizacją oraz sporządzanie sprawozdań z jego wykonania. Przestrzeganie dyscypliny budżetowej.
  5. Terminowe sporządzanie sprawozdań budżetowych oraz innych związanych z realizacją zadań jednostki.
  6. Dokonywanie kontroli należności.
  7. Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących polityki. rachunkowości, gospodarki kasowej, zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji.
  8. Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych.
  9. Wykonywanie innych niewymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych jednostki należą do kompetencji głównego księgowego.

Wymagane dokumenty:

  1. CV opatrzone klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych)”.
  2. Poświadczone przez kandydata kserokopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe.
  3. Poświadczone przez kandydata kserokopie świadectw pracy potwierdzające okresy zatrudnienia lub zaświadczeń potwierdzających okres zatrudnienia w księgowości.
  4. Inne świadectwa potwierdzające umiejętności kandydata.
  5. Referencje.
  6. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego
  7. lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego.
  8. Oświadczenie o stanie zdrowia kandydata, pozwalającym na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku..

Wymagane dokumenty należy składać w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 16, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko głównego księgowego w MBP w Lęborku” w terminie do 15 października 2018 r. do godz. 14.00

                                                                                                 Dyrektor
                                                                           Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku
                                                                                    Zofia Biskupska Lisiecka