VI Festiwal kobiet Babi raj - przekładamy termin!

UWAGA!

W związku z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 w trosce bezpieczeństwo i zdrowie wystawców i uczestników Festiwalu kobiet Babi Raj przenosimy imprezę zaplanowaną na 14 marca 2020 r. na inny termin. 
Za zmianę serdecznie przepraszamy. 

___________________________

VI FESTIWAL KOBIET BABI RAJ

14 marca w godz. 10.00 – 15.00

Wolontariusze pełni zapału i chęci do pracy również poszukiwani – bądźcie częścią czegoś fajnego i wspólnie z nami stwórzcie to wydarzenie.

Zbliża się kolejna edycja festiwalu kobiet. Jego założeniem jest prezentacja talentów, umiejętności i wytworów własnych rąk, spotkanie  podczas prezentacji i warsztatów oraz miłe i niezobowiązujące spędzenie czasu. Wspieramy lokalnych twórców i propagujemy ideę swap party, która polega na wymianie dóbr wszelakich.

Ten dzień należy do kobiet. Tutaj znajdziecie to, co potrzebne jest do szczęścia: miłą atmosferę, babskie rozmowy, porady specjalistów i zdrowe jedzenie. Wspólnie stworzymy szafę pełną ubrań, pomysłów i doznań.

 

PROGRAM:

LABORATORIUM (II piętro)


11.00 – 12.00 Warsztaty perfum, koszt 30 zł (płatne na miejscu), rezerwacja telefoniczna pod numerem 723 899 259, ilość miejsc ograniczona.

Perfumy tworzone na warsztatach: są zdrowe i bezpieczne dla naszej skóry, są w pełni naturalne (nie dodajemy do nich nieprzyjaznych dla skóry syntetyków i konserwantów), gwarantują uczestnikom warsztatów niespotykany i unikalny aromat

Warsztaty tworzenia perfum naturalnych to godzina wypełniona wiedzą teoretyczną i praktyczną. Na początku Uczestniczki poznają podstawowe zasady łączenia kategorii zapachowych oraz właściwości niektórych kompozycji. W części praktycznej, z naturalnych olejków eterycznych i oleju jojoba wspólnie wykonamy perfumy, który każda z Pań zabierze do domu.

12.10 – 13.10 Medytacja dynamiczna, prowadząca Monika Grobelna, wstęp wolny

Ta dynamiczna medytacja pozwoli Ci “wytrzepać” z siebie wszystko, co Ci nie służy, dzięki czemu odzyskasz lekkość i energię do życia albo będziesz miała jej jeszcze więcej. Medytację zaczniesz w pozycji stojącej, a ciało - dzięki rytmicznej muzyce - wprawisz w ruch, co uwolni Cię od stresu i trudnych emocji, które się w nim nagromadziły. Zastąpi je radość, lekkość, śmiech. Medytacja będzie miała 4 fazy, w tym 3 pierwsze będą miały charakter dynamiczny, a ostatnia statyczny.

13.15 – 15.00 Prelekcja „Kobieta tańcząca” o tańcu brzucha, jego historii i psychologii, warsztaty tańca brzucha, prowadząca Wanda Szczepańska

Wanda - tancerka, instruktor tańca, rzemieślnik, artysta. Gdyby ogień miał przyjąć ludzką formę, to byłaby to ona – roześmiana, ciągle w ruchu, wiecznie czymś zajęta i goniąca za kolejnym marzeniem. Tańczy praktycznie od zawsze, w tym taniec brzucha lat chyba 7 a do tego taniec współczesny 3 rok.

CZYTELNIA (I piętro)

- kawa za darmo

- słodki stół od Agnieszki, Waldemara i Lilianny Mikołajewskiej

- Salon optyczny vision expert: darmowe komputerowe badanie wzroku. Dla każdej osoby, korzystającej z konsultacji kupon zniżkowy na zakup okularów w salonie.

- Modowy niezbędnik godz. 11.00 – 14.00 porady stylistki OlaModa. Dowiesz się jakim typem urody jesteś: wiosna, lato, jesień czy zima. Dzięki temu poznasz swoją paletę barw, która Ciebie odmłodzi i nada witalności Twojej skórze. Kolory, jakimi się otaczasz mają duże znaczenie, również w makijażu, koloryzacji włosów oraz przy komponowaniu garderoby. Ponadto poznasz swój kształt twarzy, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać okulary i fryzurę.

- mini sesja zdjęciowa oraz makijaż: Foty Naty – fotograf Natasza Konopacka

- makramowe cuda: torby, ozdoby od Beaty Szymańskiej

- Weronika Koszałka: pokaz charakteryzacji abstrakcyjnej i klasycznej

DZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (I piętro)

- Adelajda Wierzbicka VETULA: pogadanka o tym jak nosić dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Jest doradcą noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Prowadzi konsultacje indywidualne z nauką wiązania chust dla rodziców/opiekunów malutkich dzieci na terenie Lęborka i okolic. Współpracuje też ze szkołami rodzenia.

- „Niebieski skarb” Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu: konsultacje o autyzmie. Stowarzyszenie działa od 12 czerwca 2013 r. i skupia rodziców i opiekunów osób z autyzmem oraz osoby zawodowo zajmujące się autyzmem. Organizacja prowadzi od wielu lat Grupę Wsparcia "Niebieska Dłoń" dla rodziców dzieci z autyzmem. Organizuje cyklicznie w kwietniu Światowy Dzień Autyzmu Powiatu Lęborskiego, popularyzując wiedzę o autyzmie. Ponadto integruje rodziny dotknięte problemem autyzmu poprzez organizację spotkań, wycieczek i innych aktywności. Regularnie organizuje warsztaty dla rodziców, pedagogów, terapeutów z zakresu specjalistycznej pomocy osobom z autyzmem, współpracuje z wieloma podmiotami oświatowymi zaangażowanymi w diagnozę, terapię i edukację osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzi tez zajęcia z socjoterapii dla dzieci, "Niebieskie Ferie", dofinansowuje terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

- Renata Wesołowska: ręcznie robione maskotki dla dzieci

- Wioletta Koprowska: ręcznie robione poduszki, zabawki odzież dziecięca i dla dorosłych

HOL (I piętro)

- Naturalne kosmetyki Naturalis: stoisko z wyrobami pani Małgorzaty Jabłońskiej

- Forever - Promocja i profilaktyka zdrowia. Kosmetyki i suplementacja inspirowane naturą. Maseczki na dłonie gratis.

- Aromaterapia i odmładzające olejki pod oczy – Róża Low i Young Living

- Miody z domowej pasieki i świece z wosku pszczelego od pana Jana Przychody, lęborskiego pszczelarza

DZIAŁ DLA DOROSŁYCH (parter)

- Diagnoza organizmu w 1 minutę - badanie Vega Test na pasożyty - cena 80 zł, badanie organizmu Biorezonansem w 40 zakresach - cena 80 zł oraz terapia Quantec 50 zł miesięcznie

- Jak z emocji czerpać siłę. Darmowe konsultacje z Katarzyną Niedzielą z Pracowni Rozwoju Osobistego EMOCJA.

TRE ćwiczenia uwalniające traumę, stres i emocje, jedna grupa 3 osobowa z prezentacją metody i ćwiczeniami (Smocza Jama, godz. 11.00)

- API komputerowe badanie cery (dobór kosmetyków do potrzeb skóry twarzy), prowadząca Dorota Nawojczyk – menadżer firmy Oriflame

- Kiermasz książki - Kunikowska Anna

Strefa fashion:

- LSW: skóra, bursztyn i cudne torebki od projektanta ze Słupska Łukasza Sieniuć-Więckowskiego. Szył do teledysków, sztuk, dla aktorów. Jego pasją jest fotografia. Czerpie radość z pomagania ludziom. Marka LSW to jego dziecko. Zajmuje się głównie projektowaniem toreb ze skóry oraz innych akcesoriów. Jego projekty są rozpoznawalne po tym że każdy jest wykonany z jednego kawałka skóry.


- Halina Cieślak: rękodzieło, szale chusty, biżuteria

- Wanda Szczepańska: Weredancer: ręcznie robiona biżuteria

- Magdalena Downar - Zapolska: początkująca Scraperka, zajmująca się scrapbookingiem. Tworzy kartki okolicznościowe oraz różne albumy.

- Basala: ceramika - własnoręcznie wykonana biżuteria, anioły oraz naczynia użytku domowego.

- Katarzyna Wiśniewska: zajmuje się szeroko pojętym haftem krzyżykowym od kilkunastu. Będzie można nabyć haftowane obrazy, serwetki, poduszki, haftowaną ramkę do zdjęć, metryczki (narodziny dziecka, ślub), haft na kanwie plastikowej (ozdoby świąteczne), haftowane magnesy na lodówkę i inne. Na stoisku będzie można zobaczyć gazety z haftami (polskie i zagraniczne), wiele rodzajów (i kolorów) kanwy do haftu. Będzie też możliwość spróbowania własnych sił w nauce haftu (zarówno liczonego ze wzoru, jak i na gotowej-malowanej kanwie)

- Pracownia ceramiczna „Pod zdębiałym czerepem” Adam Mikulski

- Monika Grobelna: moja sztuka, czyli tomiki, obrazy i obrazki + darmowe przytulanie

BRACTWO BIAŁEJ WIEŻY (parter)

Strefa slow food: kawa i herbata za darmo

- Monika Gałasiewicz i Anna Grudnowska oraz ich wege specjały

- stoisko diabetyka

- Marcin Okrój: usługi fotograficzne, sesje, tworzenie fotoksiążki, tworzenie wizytówek

- Jolanta Morawska: obrazy wylewane inspiracje

- Studio morskie: drewno, natura, solidność, profesjonalizm i autorskie projekty

SZATNIA (parter)

- Kobiece piosenki na winylach - Olaf Kosowski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka III kadencji , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im Stefana Żeromskiego w Lęborku. Członek organizacji społecznych. Prywatnie fan Anny Jantar, meloman, pasjonat psychologii i socjologii, zbieracz płyt winylowych.

- Rzeźby z motocyklowego złomu – Ireneusz Urbowski

- Mirosława Kulesza: it bag, maskotki-przytulaczki, upominki okolicznościowe. Swoją pasję, umiejętności i czas chętnie zamienia w zadowolenie innych, precyzyjnie -ręcznie wykonując maskotki, eco -torebki, ozdoby świąteczne i niepowtarzalne upominki na różne okazje

- Wioletta Tubacka: torby, worko-plecaki z dżinsu

 


Stwórz go z nami i zgłoś swój udział !
Do 24 lutego przyjmujemy zgłoszenia. Należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i czekać na kontakt.
https://forms.gle/JTQdu56d1GPE4AwP9

Stwórz więc ten dzień z nami i zaprezentuj swój talent. Przyjmujemy zgłoszenia wystawców z każdej dziedziny. Szyjesz, malujesz, gotujesz, robisz coś ciekawego, wystaw się za darmo w naszej bibliotece. Chcesz poprowadzić ciekawe zajęcia, warsztaty, konsultacje, porady i podzielić się swoją wiedzą?  Chętnie stworzymy przestrzeń do tego typu działań. Masaż, taniec, medytacja, koncert… wszystkie aktywności mile widziane. Można sprzedawać, kupować i wymieniać się. Zasady ustalamy indywidualnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku