Spotkanie z Jackiem Dehnelem

W ramach literackiego listopada gościliśmy na spotkaniu autorskim - Jacka Dehnela, poetę, tłumacza, prozaika, publicystę, malarza, kolekcjonera książek i starych fotografii. Został "Laureatem Laureatów" Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego - nagrody przyznanej z okazji jubileuszu konkursu osobie będącej laureatem lęborskiego konkursu, a która w najbardziej znaczący sposób zapisała się w polskiej literaturze. Nagrodę wręczyła dyrektor Biblioteki Miejskiej Zofia Biskupska-Lisiecka.

Uczestnicy spotkania zadawali pytania dotyczące różnych aspektów twórczości - jego inspiracji, sposobu pracy twórczej, tematów rodzinnych, pozapisarskich zainteresowań autora. Jacek Dehnel opowiadał również o swoich ostatnich publikacjach "Dziennikach roku Chrystusowego", "Matce Makrynie", "Tajemnicy domu Helclów", "Tajny detektyw".

Spotkanie przebiegło w miłej i swobodnej atmosferze. Po zakończeniu spotkania można było otrzymać autograf autora. Fotografie ze spotkania poniżej.

________________________

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Dehnelem – zdobywcą statuetki „Laureat Laureatów” Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego w Lęborku.  Nagroda została przyznana z okazji jubileuszu konkursu.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 17 w Klubie Biblioteki i stanowi imprezę poprzedzającą finałową galę 30. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego w Lęborku.

Wstęp wolny!

Jacek Dehnel  jest poetą, prozaikiem, felietonistą. Jego wiersze i prozę przełożono na kilkanaście języków. On sam również zajmuje się tłumaczeniem  z angielskiego i rosyjskiego. Prowadzi  blog www.tajnydetektyw.blogspot.com. Umieszcza też swoje teksty na  www.literackie.pl

Zajmuje się  malarstwem, rysunkiem  i "sztuką życia" polegającą na kopiowaniu ubioru i zachowań dandysa.

Jest laureatem  m.in. Nagrody Kościelskich i Paszportu Polityki, był nominowany do nagród Angelus (2007) i Nike (2009). W roku 2003 w kategorii poezji zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku.

Urodził się w 1980 roku. Pochodzi z Gdańska, mieszka w Warszawie.

Grafika 1: Spotkanie z Jackiem Dehnelem