"Podaruj wiersz" - I ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Z. Herberta

Zbigniew Herbert pisał listy - wiersze do przyjaciół. Niektóre z nich znalazły się w książkach poety i należą do najmocniej poruszających jego utworów. Ten gest pisarza, gest ofiarowania wiersza, jest inspiracją akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta. Partnerem akcji jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny objęło Polskie Radio.

Zapraszamy Cię do odręcznego przepisania wybranego wiersza i podarowania go komuś. Gest ofiarowania poezji jest formą życzliwej współobecności, może wesprzeć, pocieszyć, podtrzymać nadzieję.

Akcja trwa od 29 maja do 1 października 2019 r.

Jest czas!

Grafika 1: "Podaruj wiersz" - I ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Z. Herberta