Z książką na start

Dzielenie się książkami, opowieściami i rymowankami z dzieckiem od najmłodszych lat to najlepszy sposób na okazanie mu miłości i podarowanie wsparcia na całe życie.
KOCHAM, więc CZYTAM.
CZYTAM, troszczę się, więc KOCHAM.

Jak to działa?

• Zapraszamy do udziału w projekcie „Z książką na start” dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców.
  • Po odwiedzeniu biblioteki głównej lub filii Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim imienną Kartę Biblioteczną, Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i potrzeb – w prezencie na dobry start.
  • W projekcie mogą uczestniczyć dzieci już zapisane do biblioteki. Wystarczy zgłosić się z kartą do wypożyczalni, aby otrzymać książeczkę i Paszport.
  • Dziecko, podczas każdych odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu książki, będzie w Paszporcie zbierało pieczątki. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby pieczątek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom małego, starszego i super czytelnika potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Wierzymy, że uczestnicząc w projekcie „Z książką na start”, rodzice inwestują w przyszłość najmłodszych członków rodziny, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Zapraszamy więc do BIBLIOTEKI.

Zapraszamy także do śledzenia profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/zksiazkanastart/ gdzie na bieżąco Fundacja Metropolia Dzieci informuje o działaniach projektu i publikuje ciekawe materiały pomocne w pracy z dziećmi. A w bibliotece na rodziców czeka specjalne pólka z poradnikami.

Patroni projektu: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Partner: Fundacja Powszechnego Czytania.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawa.