DKK 10+

Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki 10+ , które odbywają się w soboty, raz w miesiącu, na Twórczym Poddaszu biblioteki miejskiej. W twórczy i nietypowy sposób podchodzimy do omawianych utworów lub ich fragmentów. Każdy z uczestników może wypożyczyć aktualnie czytane pozycje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Spotkania są otwarte dla miłośników dobrej książki i każdego kto chce rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię. Klubowicze mają okazję porozmawiać ze swoimi ulubionymi pisarzami podczas spotkań autorskich, wykładów oraz warsztatów organizowanych w ramach DKK.

Zapisy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży lub na Twoim pierwszym spotkaniu.

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) w Polsce powstały jako odpowiednik bardzo popularnych grup czytelniczych (reading groups) istniejących w Wielkiej Brytanii. Sama idea zrodziła się jeszcze w 1926 roku i po dziś dzień w ramach programu: Faces & Places popularyzowana jest na wyspie.

W Lęborku działają trzy grupy klubu książki -  dla dzieci (od 2016), młodzieżowa (od 2013) i dla dorosłych, z dłuższym stażem, bo działająca od 2010 roku.


Kolejne spotkanie:                28 marca 2020 r. - spotkanie odwołane
Godzina:                               12:00
Wiek uczestników:                10 +
Obecnie czytamy:                 Amelia i Kuba. Wenecki spisek, Rafała Kosika

Kontakt:

Emilia Wenta
Moderator DKK w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku
E: dziecięcy@biblioteka.lebork.pl
T: 598622307, w. 24

Zobacz też: Fabryka Wyobraźni Młodych

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku