Dla rodziców

W specjalnie wyznaczonym miejscu w Dziale dla dzieci na I piętrze znajdą państwo poradniki dla ojców, matek, wychowawców, książki dotyczące problemów wychowawczych zarówno z najmłodszymi jak i z młodzieżą.

Komiksy

Zapraszamy fanów historii obrazkowych na pierwsze piętro do Działu dla Dzieci i Młodzieży. Posiadamy bogaty zbiór mangi i komiksów dla dzieci i młodzieży.
W Dziale dla Dorosłych również proponujemy komiksy dla młodzieży i dorosłych czytelników.

Kącik Malucha

W dziale dla dzieci i młodzieży mieści się Kącik Malucha wyposażony w kolorowy domek, samochód oraz wiele innych atrakcyjnych zabawek dla najmłodszych czytelników do 7 lat, w którym dzieci mogą przebywać pod opieką dorosłych.

Ludoteka

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza czytelników do korzystania z nowego typu zbiorów. Już od grudnia 2010 r można wypożyczać GRY PLANSZOWE. Jako pierwsza biblioteka w Polsce otworzyliśmy wypożyczalnię gier planszowych - LUDOTEKĘ.