Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku w kwietniu lęborska biblioteka świętuje Dzień Książki. Z tej okazji 24 kwietnia o godz. 10  odbędzie się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Gustawa Holoubka „Wiosenny Powiew Poezji”. W LCK „Fregata” swoje umiejętności recytatorskie zaprezentują uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu lęborskiego. Wstęp wolny.

Natomiast w dniach 24 - 28 kwietnia biblioteka przygotowała kiermasz, podczas którego będzie można kupić tanie i dobre książki. Obok publikacji wycofanych ze zbiorów dostępne będą w bardzo atrakcyjnych cenach książki z księgarni Tuliszków.
W tym samym czasie w holu biblioteki będzie można obejrzeć filmową prezentację nietypowych książek. Jej bohaterkami będą publikacje pop-up, czyli książki-rozkładanki stanowiące  prawdziwe dzieła inżynierii w dziedzinie sztuki papierowej. Piękno, technika i treść łączą się w trójwymiarową całość tworząc świat, w którym czytelnik może się zanurzyć przy każdym przewróceniu kartki.

24 kwietnia startuje szósta edycja zabawy literackiej na małą formę poetycką. Tym razem motywem przewodnim będą palindromy -  wyrażenia, które czytane zarówno od lewej, jak i od prawej brzmi tak samo. Najciekawsze wiersze zostaną nagrodzone i opublikowane na fanpage’u biblioteki.

Podczas spotkania dziecięcego klubu książki 7+, które odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 16.00 uczestnicy poznają lęborskie czarki, czyli bohaterów opowiadań Emilii Hinc mieszkających w parku Chrobrego. Tekst utworu dostępny jest także on-line https://fliphtml5.com/fxxmc/nuwo. Podsumowaniem spotkania będą warsztaty Fabryki Wyobraźni, podczas którego dzieci będą tworzyć łapacze książkowych opowieści. Obowiązują zapisy.

Grafika 1: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich